Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Obe žiacke kategórie si pripísali tri body

U15-tka vyhrala nad Jarovcami 4:0, U13-tka zdolala Jarovce 6:0

Kategória U15 predviedla na ihrisku naozaj excelentný výkon. Prvý gól strelil Zeman hneď v prvej minúte. Ďalšie dva góly pridal Chochol a v druhom polčase zvýšil na konečných 4:0 opäť Erik Zeman.

Zápas zvládli doviesť do víťazného konca aj hráči U13. 4 góly sa podarili streliť Hugovi Šírovi a v päťdesiatej minúte sa gólovo presadil Jurko Haramia a Jakub Měšťan.

imas15

FC IMAS – TJ Jarovce Bratislava

Výsledok: 4:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, David Kovár (36´), Samuel Foltýn, Alexander Machovich (C), Jakub Chochol, Filip Tóth (43´), Lucas Benkovský, Bruno Sirota, Miroslav Toman, Patrik Štvrtecký (36´), Erik Zeman (43´)

Náhradníci (FC IMAS): Tomáš Zeman (36´), Evan Samuel Kilian (36´), Šimon Zlocha (43´), Timur Tolkačev (43´)

Góly (FC IMAS): Jakub Chochol (28´, 31´), Erik Zeman (1´, 42´)

Hodnotenie trénera:

“Prvý polčas bol z našej strany fantastický. Súpera sme prakticky nepustili do žiadnej šance. Nepustili sme ich ani do zápasu. Kontrolovali sme celý čas loptu a celé ihrisko. Držanie lopty sme mohli mať na úrovni 90%. Chalani skvele dodržiavali všetky pokyny. Veľmi dobre nám fungovali kraje ihriska. Všetci hrali fantasticky. Druhý polčas sme troška zvoľnili, hlavne na útočnej polovici ihriska. Napriek tomu sme ale súpera nepúšťali do zápasu a ani na loptu. Celkovo výkon bol veľmi dobrý a sme s ním spokojný. Tešíme sa už na ďalší zápas.”

u13imas

Výsledok: 6:0

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Boris Šimkovič, Samuel Holec, Matej Chmelík

Góly (FC IMAS): Hugo Michal Šíra (24´, 26´, 35´, 46´), Juraj Haramia (50´), Jakub Měšťan (50´)

“Do zápasu proti súperovi s Jaroviec vstúpili chlapci aktívne. Od úvodu sme napádali a snažili sa hrať smerom dopredu. Hostia bránili a dávali si na čas pri rozohrávkach. Aj keď sa nám podarilo dostať na súperovu polovicu, nevedeli sme z toho vyťažiť viac. Postupne sme strácali jednoduché lopty a zbytočne sa prebíjali cez hráčov, namiesto aby lopta išla od nohy. Prihrávky boli krkolomné a nepresné, čo nás stálo veľa síl. Nakoniec sa nám podarilo streliť úvodný gól a pridať ďalší. Bohužiaľ, nevyvarovali sme sa chybám a súper mohol znížiť. Cez polčas som vyčítal chlapcom pokyny, ktoré sme si povedali v kabíne pred zápasom. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, hráči dodržiavali pokyny, ale aj napriek niektorým chybám sme strelili ďalšie góly a neinkasovali žiaden. Hra nebola zlá a aj keď výsledok vyzerá jednoznačne v náš prospech, víťazstvo bolo vybojované. Pozitívom bola efektivita, ktorá nás trápila v predchádzajúcich zápasoch, no výkon v niektorých častiach hry zaostával za očakávaniami.”

Hodnotenie asistenta trénera:

“Na zápas mám ako tréner dva pohľady. Prvý je výsledok a výhra 6:0, čo je pozitívne a hlavne povzbudzujúca vzpruha pre chlapcov. Dali sme 6 gólov a žiaden nedostali, to je pozitívne. Druhý pohľad je transfer tréningových vecí, automatizmov do zápasu. V tomto sme značne zaostali. V tréningu kladieme dôraz na technicky správne prihrávanie, rýchlu zmenu ťažiska hry či obchádzanie súpera (kľučky do voľného priestoru). V zápase sme na toto nenadviazali, prihrávali sme špicom, falšom. Prihrávky nemali potrebnú razanciu. Pri zakladaní aj vedení útoku sme preferovali jednu krajnú vertikálu, kde nás súper dotlačil a získal loptu. Pri obchádzaní súpera sme robili kľučky do hráča. Tieto veci kazili zasa celkový dojem z hry, lebo niektoré prechodové fázy z obrannej zóny do prípravnej či útočnej boli veľmi dobré, takisto kombinácie na jeden dva dotyky. Výsledok netreba preceňovať. Odmakaný tréning, prístup a zanietenie sú jediná cesta ako sa zlepšovať. Priestoru na zlepšovanie je naozaj veľa.”