Archív článkov

Odveta v Rakúsku

“Dnes jsme vycestovali s kategorii U9 2010 a ml. na odvetu přátelského utkání do nedalekého rakouského městečka Deutsch Wagram proti celku ATSV Sparta Deutsch Wagram.

Velmi jsme se těšili na odvetu, která měla zase od začátku do konce utkání velmi kvalitní náboj hry. Všichni na hřišti se aktivně zapojovali do hry. Obě mužstva hráli velmi aktivně na hřišti, viděli jsme krásné souboje 1/1, hra tělo na tělo, krásné a přesné nahrávky a pěkné zakončování.

V Rakousku se hraje na jiné velikost branek jako na Slovensku  (“velmi nízké a krátké”), hráče to nutí při zakončování kouknout, kde brankář, kde má odkrytou branku a zkusit přesně zakončit. Velmi tyto branky chválím.

Vynikající atmosféra na hřišti a na tribuně nás pohnala za těsným vítězstvím 3:2.” Trenér Vašek Měšťan 

imas2010web

Góly: Měšťan Tomáš 2, Szalay Matias 1

Sestava: Měšťan Tomáš, Bečka Martin, Moravčík Dominik, Gramblička Adam, Szalay Matias, Danihel Richard, Brbúch Teodor

 

Hodnocení trenéra ATSV Sparta Deutsch Wagram – Hartl Jozef:

1 zápas (v Stupave) – Prvý zápas bol pre nás niečo nové, väčšie ihrisko a aj bránka, museli sme si zvyknúť, ale po pár minútach sme sa zorientovali a bol to super zápas, súper bol veľmi technický, skvelo si prihrávali a držal stále dobre rozostavenie a rýchlosťou nás nepúšťali do veľa šancí. Bola to pre nás veľmi poučná skúsenosť a veľa sme sa aj naučili. Chlapcom sa zápas veľmi páčil a po prvý raz, aj keď prehrali, boli spokojní a veselí, jednoducho dobrá a priateľská atmosféra robí futbal zábavný a krásny. 

2.zápas (odveta) – Na dnešný zápas sme sa veľmi tešili a aj troska extra trénovali, čo sa trochu prejavilo, chlapci si viac skúšali prihrávať, už nemali ani problém s väčším ihriskom, súper hral veľmi dobre, dobre kombinoval, ale už sme sa dokázali prispôsobiť a bol to veľmi dobrý zápas. Veľké nasadenie na obidvoch stranách, chlapci boli veľmi spokojní so svojím výkonom a aj my tréneri, že sa snažili až do konca zápasu v plnom tempe. Jednoducho veľká spokojnosť z našej strany, pre nás veľká škola futbalu a tešíme sa na ďalšie priateľské zápasy. Je to radosť vidieť deti sa baviť futbalom a aj keď nevyhrajú, smejú sa a sú spokojní a o tom to má byť.

 

 

error

Nezabudni nás sledovať aj na