Opäť vysoké víťazstvo

Aj kategória U15 vycestovala na majstrovský zápas, jej cieľom bolo víťazstvo v Záhorskej Vsi.

Zápas sa od úvodu niesol v gólovej atmosfére. Už v siedmej minúte vsietil domácim gól Daniel Šimovčík zo štandardnej situácie. Nasledoval ho Paťo Škereň gólom na 1:2 v dvanástej minúte a následne gólom na 1:3 v sedemnástej minúte. Domáci sa nehodlali len nečinne prizerať a v 22. minúte znížil na 1:3 Marek Šušuk. Na to však zareagoval David Drahoš gólom v 24. minúte. Do polčasového hvizdu sa na ihrisku len zažltilo pre domáceho Stanislava Zemana.

Druhý polčas sa začal troma striedaniami, domáceho Jána Zemana vystriedal Alexander Pilo, na našej strane išiel z ihriska Gregor Púchy, na ktorého miesto prišiel Juraj Leng a Davida Martina Turoňa nahradil Jakub Holec. Po striedaniach vsietil súperovi ďalší gól David Drahoš, po ktorom nasledovalo striedanie Patrika Škereňa za Daniela Deáka. Na 2:5 znížili domáci pokutovým kopom Stanislava Zemana. Nasledovalo ďalšie striedanie na strane domácich a gól na 2:6 Moriceho. Po žltej karte súpera a ďalších striedaniach prišla pred koncom zápasu vlna gólov po strele hráčov: Marek Očenáš, Hugo Morice a Daniel Šimovčík, Zápas sa skončil výsledkom 2:10.

imasu15

ilustračná fotografia

FC Záhorská Ves – FC IMAS

Výsledok: 2:10

Zostava (FC Záhorská Ves): Viliam Tesár, Mário Malík, Stanislav Parešic (53´), Stanislav Nechala (56´), Sebastián Polák (56´), Patrik Marguš, Martin Vasko, Stanislav Zeman, Ján Zeman (36´), Marek Šušuk (C), Filip Glajšek (50´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/375042/)

Náhradníci (FC Záhorská Ves): Matej Havlík (53´), Izmael Zeman (56´), Martin Glajšek (56´), Alexander Pilo (36´), Alex Keszegh (50´), Juraj Zvěřina (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/375042/)

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, David Martin Turoň (36´), Denis Maroš (C), Daniel Šimovčík, Šimon Marušák, Gregor Púchy (36´), Patrik Škereň (44´), Filip Didek, David Drahoš, Marek Očenáš, Hugo Morice

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák (44´), Juraj Leng (36´), Jakub Holec (36´)

Góly (FC IMAS): Daniel Šimovčík (7´, 70´), Patrik Škereň (12´, 17´), David Drahoš (24´, 41´), Marek Očenáš (57´, 58´), Hugo Morice (52´, 62´)

“Od začiatku zápasu sme mali loptu pod kontrolou. Väčšina času sa odohrávala pred súperovou bránou, kde sme sa poväčšine dostávali rýchlymi prihrávkami. V prvom polčase sa súperovi často darilo vystaviť nás do offsidu. Okrem toho sme pozahadzovali mnoho ďalších šancí. Druhý polčas si už chlapci začali dávať pozor na offside a dokázali ho prekonať nábehmi z hĺbky ihriska. Dostali sme sa ešte do viac šancí a pridali sme pekných 6 gólov.”