Archív článkov,  U17

Po dlhej pauze opäť meranie síl

Kategória U17 odohrala prírpavný zápas s Jarovcami

Gepardi z U17 sa v sobotu stretli v zápase s družstvom v Jarovciach. Napriek nepriaznivému počasiu sa chalanom ujať sa vedenia. Neskôr sa však hra vyrovnala, postupne sa domáci dostali do vedenia. V závere zápasu sa už gepardom nepodarilo vyrovnať, prehrali tesne 6:5.

b60a9122-c562-4db8-b2cd-e73d048529e7

U17

TJ Jarovce – FC IMAS

Výsledok: 6:5

 

Góly: Tóth, Obert, Pavlík, Deák 2

 

Hodnotenie trénera Murára:

“Po dlhej prestávke zapríinenou opatreniami pre Covid-19 presne po 15 týždňoch sme sa dočkali prípravného zápasu v Jarovciach. Úvod zápasu nám vyšiel parádne po pekných kombinačných akciách sme vyhrávali 2:0, potom sme inkasovali gól z penalty a mám pocit, ako by to chlapcov zlomilo. Boli sme nervózni, veľa nepresností a hlavne opadla bojovnosť a nasadenie. Nakoniec sme po nedorozumení obrany inkasovali vyrovnávajúci gól. Do druhého polčasu išla komplet nová jedenástka hráčov zložená už z hráčov U15, ktorí budú v novom ročníku súčasťou U17. Opäť nám vyšiel úvod do zápasu a po peknej akcií po ľavej strane a presnom centri sme vyhrávali 3:2, postupne súper preberal iniciatívu v zápase, bol rýchlejší a priamočiarejší smerom dopredu. Mladí hráči sa ťažko vysporiadal so situáciou na troch obrancov. Neboli na to zvyknutí a preto sa občas ocitli v situácii jeden na jedného. Vo všeobecnosti by som zhodnotil zápas veľmi pozitívne. Bolo cítiť dlhú pauzu od futbalu, hlavne koncentrácia a technická stránka nášho mužstva trpela najviac. Som veľmi rád, že sme mali možnosť zahrať si prípravný zápas a vidieť tak nových a mladých hráčov.”

 

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Zhruba po 3 mesiacoch sme dnes konečne vybehli na zápas, síce prípravný, ale aj tak s radosťou a očakávaním ako to chlapci zvládnu. Dnes sme postavili 2 kompletné 11-tky. Prvý polčas hrali chlapci, ktorí budúci rok budú hrávať v U19 a druhý polčas chlapci, ktorí prídu do U17 doplnení niektorými chlapcami z kádra U19. Prvý polčas sme začali veľmi dobre a ujali sme sa vedenia 2:0. Časom sa hra vyrovnala. Snažili sme sa presadzovať našou vlastnou kombinačnou hrou, ale aj súper sa nám v nej vyrovnal. Domácim sa podarilo do polčasu vyrovnať. Vzhľadom k terénu, silnému vetru a dažďu sa prvý polčas odohral v kvalitnom tempe a aj úroveň zápasu bola veľmi slušná. V druhom polčase nastúpila ďalšia jedenástka, ročník 2004 a 2005. Hneď v úvode sme skórovali. Domáci však vystupovňali tlak a dostali sa do trojgóloveho vedenia. Naši chalani však zabrali a v závere sme dokázali streliť 2 góly, ale čas na vyrovnanie nám už neostal. Pre nás trénerov je podstatné, že sme videli po dlhom čase chlapcov v zápasovom nasadení a hlavne sme potrebovali vidieť chlapcov z bývalej U15. Zápas pre nás trénerov splnil svoj účel a určite si ho užili aj chlapci po dlhom čase. Výsledok dnes pre nás nebol smerodatný. Na záver sa chceme poďakovať TJ JAROVCE za možnosť odohratia zápasu.”

 

error

Nezabudni nás sledovať aj na