Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17

Po sérii výhier prišla remíza s Interom

Zápas prvého s druhým skončil remízou 2:2

Ako prví strelili gól domáci v piatej minúte. Gepardov to povzbudilo a do zápasu sa viac obuli. Gólové šance sa im však nepodarilo premeniť. V druhom polčase sa zverenci Tótha dostali do vedenia po premenenom pokutovom kope, neskôr sa však, bohužiaľ, podarilo Interu streliť vyrovnávajúci gól a zápas sa tak skončil deľbou bodov.

8_imas-1

FK Inter Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 2:2

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Tomáš Kurti, Hugo Morice, Maximilián Magáth (41´), David Drahoš (C), Marek Magula, Daniel Šimovčík, Tobias Hoffer, Šimon Marušák (41´), Ivan Druzhkov, Daniel Deák (41´)

Náhradníci (FC IMAS): Richard Košík (41´), Gregor Púchy, Richard Dvoran (41´), Adrián Foltýn (41´)

Góly (FC IMAS): Maximilián Magáth (25´), David Drahoš (54´)

Žlté karty (FC IMAS): Hugo Morice (56´)

Hodnotenie trénera:

“Dnes nás čakal zápas na pôde lídra súťaže Interu Bratislava. Splnilo sa to, čo sme očakávali, že to bude zatiaľ najťažší súper v sezóne a dokonale nás preverí. Úvod zápasu sme nezachytili, boli sme trošku ustráchaní a po chybe sme inkasovali. Paradoxne nás gól prebudil, začali sme viac behať, kombinovať. Postupne sme sa dostali do zápasu a po peknej kombinácii a nábehu na prvú tyč sme vyrovnali. Domácich sme nepúšťali do gólových príležitostí, my sme si dokázali po pekných kombináciách vytvoriť 3 stopercentné gólové príležitosti, ale žiaľ sme ich nedokázali premeniť. Polčas tak skončil 1-1. V prestávke sme urobili 3 zmeny a zmenili sme taktiku. Hneď od úvodu druhého polčasu sme začali pressingom už na našej útočnej polovici. Boli sme aktívni, súpera sme prinútili k chybám, vytvárali si šance, nastrelili spojnicu a svojou aktivitou sme si vybojovali pokutový kop, ktorý sme bezpečne premenili. Domáci sa po góle viac tlačili k našej bráne, my sme mali veľmi dobré protiútoky, ale už nám nevychádzala finálna fáza. Súper vyrovnal opäť po našej chybe a začínalo sa odznova. Až do konca zápasu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, bol to zápas hore dolu. Už ani jedno mužstvo nedokázalo streliť víťazný gól. Nás trénerov teší, že sme si dokázali vypracovať päť čistých gólových šancí na pôde kvalitného súpera, len škoda, že sme ešte aspoň jednu nedokázali premeniť. Myslím si, že remíza je zaslúžená. Aj keď sa v tomto zápase vyskytli nejaké chyby, tie patria k futbalu, tak si dnes všetci hráči, tréneri zaslúžia veľkú pochvalu, každý jeden zo seba vydal všetko, bolo tam srdiečko, bojovnosť, pekné kombinácie a takéto zápasy nás posúvajú vpred.”