Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U11,  U17,  U19,  U8

Po víkende Vám prinášame ďalšie hodnotenia zápasov

Zostava: Matej Milata, Daniel Šimovčík 46′, Lukáš Kaniansky (C), Richard Dvoran, David Martin Turoň, Samuel Foltýn, Matúš Sopko, Erik Zeman, David Neštrák, Alex Bódi, Evan Samuel Kilian

Náhradníci: Kristián Bajči, Damian Madarás 46′, Patrik Brieda, Jakub Martinovič

Góly: 64′ Alex Bódi

Karty: 51′ Samuel Foltýn (ŽK), 56′ Samuel Foltýn (ŽK-ČK)

Hodnotenie trénera Tótha:

“Opäť sme prespali prvý polčas. Som veľmi nespokojný s disciplínou a dodržiavaním stanovenej taktiky v prvom polčase. Niečo si povieme v kabíne, začne zápas a nedodržíme z toho nič. Chlapci musia pochopiť, že takto sa pokračovať nedá. Veľký problém nám robia štandardné situácie súpera, sme v nich nedôrazní, zle máme prebratých hráčov. Aj dnes sme inkasovali z takýchto situácii dva góly. Druhý polčas už bol o niečom inom. Zvýšili sme agresivitu, zlepšili pohyb, pressingom sme súperovi zobrali priestor. Nezabrzdilo nás ani vylúčenie Foltýna v 55. minúte. Vytvárali sme si strelecké príležitosti, dokázali sme gólom Dvorana vyrovnať. Súpera sme držali na ich vlastnej polovici, hrozili len pár brejkami. Bol som presvedčený, že strelíme ďalší gól, príležitosti na to boli. Prišiel však jeden rohový kop v 85. minúte za druhý polčas a inkasovali sme. Ešte sme sa zdvihli, vypracovali si gólovú príležitosť, ale už sme ju nedokázali premeniť. Za druhý polčas chlapcov chválim, ale musíme hrať na doraz 90 minút.”

U11

FC IMAS – ŠK Gajary

Hodnotenie trénera Múčku:

“Zápas sme začali v slušnom tempe, avšak súper nás zaskočil dvomi gólmi. Postupne sme hru vyrovnali a podarilo sa nám aj vyrovnať skóre. Chlapci bojovali, napriek tomu sa súper opäť dostal do vedenia. Zlepšili sme kombináciu a zrýchlili prechod do útoku a vývoj zápasu sme otočili. Žiaľ, cca 5 minút pred koncom zápasu sme znovu inkasovali, čo chlapcov zlomilo a následne sme dostali ďalšie góly a zápas sme prehrali 4:8. Hlavne v defenzíve máme na čom pracovať a zlepšovať sa.”

Hodnotenie trénera Ryšánka:

“Včera sme zavítali do Jakubova na prvé ligové kolá s našou najmladšou kategóriou. Prvý zápas sme nastúpili proti OFK Vysoká pri Morave a od úvodu sa hralo do plných. Po vyrovnanom polčase nám zostalo viac síl a záver patril nám. V druhom zápase proti nám nastúpil domáci Jakubov. Tento zápas bol najvyrovnanejší a tentokrát sa šťastena priklonila na našu stranu. Predposlednej minúte sme rozhodli o našom víťazstve. Posledný zápas nás čakalo mestské derby a tam sme vyhoreli. Bolo na nás badať jemné vyčerpanie a po úvodných rýchlych góloch aj strata motivácie. Každopádne výkon v úvodných zápasoch bol výborný a tím zaň chválim. Posledný zápas nám opäť ukázal, že treba sily rozložiť rovnomerne a makať do konca. Takže makáme ďalej.”

MŠK Iskra Petržalka – FC IMAS

Zostava: Marián Boldiš, Michael Rothbauer, David Kovár, Patrik Štvrtecký 74′, Matej Hiadlovsky, Lucas Benkovský (C), Miroslav Toman 53′, Samuel Habáň, Jakub Chochol, Michal Blatnický 41′, Tomáš Zeman 55′

Náhradníci: Sebastián Hvolka, Adam Beško 74′, David Neštrák 41′, Samuel Magáth 53′, Tomáš Harenčár 55′

Góly: 4′ Michal Blatnický, 63′ Jakub Chochol, 75′ Samuel Habáň

Karty: 13′ Anton Holásek, 52′ Matej Hiadlovsky, 79′ Jakub Chochol

“Od prvého momentu sme mali veľký problém hrať v stredovej osi. Veľký problém nám robila rozohrávka od stopérov cez stredových hráčov. Prakticky buď sme si zle loptu prebrali, zle prihrali alebo nám súper odobral loptu po zlom driblingu. Súper využíval šikovných hráčov v strede poľa na zakladanie rýchlych útokov. V prvom polčase sme mali 3-4 vyložené gólové šance, ktoré sme nevyužili a zápas bol v polčase 1:1. Druhý polčas sa zlepšila rozohrávka, ale zápas bol veľakrát zo strany na stranu. Veľakrát sme sa bláznili a zabudli na bránenie. Nakoniec sa nám podarilo v posledných minútach zvrátiť víťazstvo na našu stranu. Síce to nebolo najfutbalovejšie vystúpenie, ale bolo bojovné.”