Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Po zápasoch s Vrakuňou ostali doma tri body

Kategória U15 nedala Vrakuni žiadnu šancu a vyhrala 5:0, mladší žiaci prehrali 2:8

Hráči U15 si opäť vychutnali zápas. V prvej polovici prvého polčas prekonal brankára súpera Erika Zeman hneď dvakrát.V nasledujúcom polčase využil príležitosť Chochol v 51. minúte a zvýšil na 3:0, tretí gól strelil Zeman Erik v 61. prvej minúte a posledný gól zápasu na 5:0 strelil Zeman Pavol.

Kategória U13 musela v zápase opäť dobiehať. V prvom polčase prekonali hostia domáceho brankára trikrát. Gepardom sa hráčov Vrakune nepodarilo ustrážiť ani v druhom polčase a na 0:4 zvýšili v 35. minúte. Následne na to znížili na 2:4 Mlynka a Šíra, no do konca zápasu pridal súper ešte štyri góly a zvíťazil 2:8.

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Šimon Zlocha, Samuel Foltýn, Alexander Machovich, David Kovár (36´), Filip Tóth (C), Lucas Benkovský (61´), Bruno Sirota (56´), Jakub Chochol, Patrik Štvrtecký (51´), Erik Zeman

Náhradníci (FC IMAS): Miroslav Toman (36´), Jožko Haramia (51´), Timur Tolkačev (56´), Pavol Zeman (61´)

Góly (FC IMAS): Erik Zeman (15´, 19´, 61´), Jakub Chochol (51´), Pavol Zeman (64´)

Hodnotenie trénera:

“Zápas poznačil hustý dážď. Od začiatku sme mali častejšie loptu na nohách, ale problém sme mali v presnosti prihrávok. Prvú a druhú prihrávku sme dali presne do nohy, no tretia už vždy skončila u súpera. Veľmi sme boli pomalí aj pri otáčaní hry. Často absentoval pohyb v strede poľa. Do polčasu sme zahodili 7-8 vyložených gólových šancí. Cez polčas sme hráčom dohovárali, že hru musíme spresniť a začať omnoho rýchlejšie otáčať. To sa nám začalo aj dariť. Pridali sme tri góly no mohli sme pridať viac. Budeme musieť hlavne popracovať na zakončovaní. Napriek tomu zápas sa v našom poňatí v druhom polčase zlepšil. Mali sme pekné kombinácie, ktoré bavili aj divákov. Síce to nebol najlepší výkon, ale sme radi, že chalani si chyby uvedomili.”

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Michal Kürti, Tobiáš Tomeček, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Hugo Michal Šíra (36´), Martin Mlynka (37´)

“Zápas sa hral vo veľmi ťažkých podmienkach a zlom počasí. V Ružinove to nebolo o bojovnosti a hráčom som vysvetlil, aby sme si oveľa viac verili nech hráme proti komukoľvek. Pred dnešným duelom došlo k niektorým zmenám na postoch a dúfal som, že to zlepší našu hru. Chlapcom som vysvetlil určité veci, taktiku a aby sa nehrali s loptou pred našou bránou, keďže po veľmi ľahkých chybách sme inkasovali góly v predchádzajúcom zápase. Úvod zápasu nám ukázal, že to bude fyzicky náročný zápas. Opäť sme ale kopili chyby a zbytočne tak inkasovali. Viazla nám rozohrávka a zbytočne sme dlho držali loptu namiesto toho, aby sme si ju posúvali. Cez polčas som videl na chlapcoch, že majú hlavy dole a povedal im, že je len polčas. Musíme sa viac hýbať, spresniť prihrávanie a robiť menej chýb. V druhom polčase sme prvých 10 minút ožili, dokázali streliť góly, chlapci hrali jednoducho a náš výkon bol dobrý. Potom sme ale opäť spravili chyby, za ktoré sme boli potrestaní. Bohužiaľ, zápas sa hrá 60 minút a my musíme podávať kvalitný výkon počas celej doby, nie len 20 minút. Mrzia nepremenné šance, zápas by tak vyzeral úplne inak. Musíme pracovať ďalej a plne sa koncentrovať na tréningový proces.”

Hodnotenie asistenta trénera:

“Chlapcov sme pripravovali na to, že ich čaká fyzicky náročný súper z Vrakune a preto bude treba prispôsobiť spôsob hry. Nabádali sme ich na hru založenú na menej dotykov a priamočiarosť. Prvých 10 minút to hráči robili a zápas bol pomerne vyrovnaný. Potom sme začali robiť v obrane jednoduché chyby. Lopty, ktoré sme mali dať preč z obrany, sme preberali a išli do riskantných prihrávok pri svojej bráne. To nás stálo do konca polčasu dva góly. Za stavu 0:2 sme trafili do prázdnej brány tyčku a z následného protiútoku sme dostali gól na 0:3. Toto bola zlomová situácia zápasu. Za stavu 0:4 chalani pochopili, že nemajú čo stratiť a začali hrať to, čo od nich chceme. Po dvoch krásnych kombináciách od vlastnej brány sme strelili dva skutočne krásne góly. Pre chlapcov to bola vzpruha, no škoda, že len na pár minút. Znovu sa začali opakovať jednoduché až prípravkárske chyby v obrannej zóne a súper každú chybu trestal. Pokiaľ chlapci plnili taktické úlohy, ktoré dostali, tak to bol z našej strany veľmi dobrý výkon. Bohužiaľ, väčšiu časť zápasu chalani nedodržali taktické pokyny a púšťali sa so súperom do fyzického súperenia, kde sme boli vopred odsúdení na neúspech, nakoľko niektorí súperovi hráči by sa nestratili fyzicky ani v kategórií U15.”