Polovičný víkendový úspech

Gepardi majú za sebou ďalší víkend nabitý majstrovskými zápasmi.

Kategória U15 vycestovala do Závodu, aby odohrala zápas 6. kola s miestnym ŠK. Zápas mali hráči od začiatku pod kontrolou, chýbalo im však šťastie pri zakončení. Jediný gól zápasu padol v 37. minúte po strele Daniela Deáka, ktorým rozhodol o zápase. Zo Závodu sme si tak odniesli tri body.

Hráči kategórie U13 si zmerali sily so súperom ŠK Žolík Malacky. Zápas prvým gólom otvoril Juraj Haramia v siedmej minúte, na ktorého odpovedal vyrovnávajúcim gólom Andrej Pinkava. Polčasový výsledok bol po odpískaní 30. minúty 1:1. Rovnako sa začal aj druhý polčas, kedy v 40. minúte strelil gól na 1:2 Lukáš Zacharias Man. Na neho opäť odpovedali domáci vyrovnaním na 2:2 po strela Jakuba Šmida. O štyri minúty neskôr sa na ihrisku vytiahla žltá karta pre hráča domácich Alexa Poláka. O zápase rozhodol gól Lucasa Benkovského, ktorý rozhodol o našej výhre.

Po zápase sa chlapci zastavili na spoločný obed u pána Haramiu, kde mali možnosť stráviť spoločné chvíle a utužiť kolektív. Týmto pánovi Haramiovi ďakujeme!

Dve prehry sa nám zrodili na ihrisku v Bratislave, kde odohrali naše prípravky zápasy proti družstvu SDM Domino. Oba zápasy boli v réžii domácich. V zápase U11 sa podarilo dvakrát skórovať Simonovi Oselskému. To však nestačilo a zápas sa skončil výsledkom 6:2. V zápase U10 sa nám podarilo streliť si vlastný gól a pomôcť tak súperovi k výsledku 12:1.

imas

ŠK Závod – FC IMAS

Výsledok: 0:1

Zostava (ŠK Závod): Marek Danihel (C), Erik Bartoš, Viliam Baláž, Tomáš Hollý, Erik Šišulák (66´), Nicolas Szitás, Samuel Ferenčič (43´), Matúš Rožnovský (61´), Nikolas Kuzma, Marcus – Adam Vachálek, Marek Chvátal

Náhradníci (ŠK Závod): Matej Čáni (66´), Martin Majzún (43´), Matej Babirát, Kristián Ferenčič (61´)

Žlté karty (ŠK Závod): Erik Bartoš (60´)

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Tomáš Bálent, Daniel Deák, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš, Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Filip Didek, David Drahoš (58´), Tobias Hoffer

Náhradníci (FC IMAS): Denis Maroš, Šimon Marušák (58´)

Góly (FC IMAS): Daniel Deák (37´)

„Od začiatku zápasu sme diktovali tempo hry. Súper defacto bránil až ôsmimi hráčmi, ktorí boli pár metrov pred pokutovým územím, zvyšní dvaja hráči boli na polovici ihriska. Snažili sme sa od začiatku hru rozťahovať, útočiť po krajoch. Vytvárali sme si množstvo šancí, ale nemali sme pokoj pri ich zakončení alebo súpera podržal brankár skvelými zákrokmi. Obrovské pozitívum bola rozohrávka nášho brankára Martina Učňa, ktorý svojimi presnými prihrávkami zakladal naše postupné útoky. Streleckú smolu sme ukončili hneď po prestávke, keď po peknej akcii z ľavej strany dorazil do brány Daniel Deák. Je potrebné vyzdvihnúť charakter mužstva, lebo aj keď sa im nedarilo skórovať, neskladali zbrane a útočili do poslednej minúty. Žiaľ, bývajú aj takéto zápasy, no my sa už tešíme na ďalší zápas.“

ŠK Žolík Malacky – FC IMAS

Výsledok: 2:3

Zostava (ŠK Žolík Malacky): Benjamín Ďureček, Erik Gašpar (C), Dominik Dobrovodský, Jakub Kováč, Andrej Pinkava, Štefan Šišan, Juraj Móro, Tomáš Šoka, Samuel Vician, Alex Pollák, Aleš Novota, Adam Vaniš, Jakub Šmida

Góly (ŠK Žolík Malacky): Andrej Pinkava (30´), Jakub Šmida (50´)

Žlté karty (ŠK Žolík Malacky): Alex Pollák (54´)

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), Evan Samuel Kilian, Šimon Zlocha, David Kovár, Lukáš Zacharias Man, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Juraj Haramia, Jožko Haramia

Góly (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man (40´), Lucas Benkovský (55´), Juraj Haramia (7´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

„Chlapci po poslednom zápase neboli spokojní so svojim výkonom a chceli to napraviť práve v tomto zápase. Chlapcov prišli podporiť aj tréneri z Talianska a ich predzápasový príhovor k chlapcom mal vplyv aj na ich na samotný výkon. Od začiatku zápasu sa chlapci snažili prebrať iniciatívu na ihrisku a súpera nepustiť k ničomu. Hráči mali trošku problém so spracovaním lopty kvôli rose, ale aj napriek tomu si dokázali vypracovať sľubné akcie, ktoré sme ale nedokázali využiť. Po sľubných príležitostiach sa nám konečne podarilo skórovať a postupne prichádzali ďalšie šance no bez vytúženého gólu. Pravidlo: „ Nedáš, dostaneš,“  sa potvrdilo a inkasovali sme v samom závere prvého polčasu. Po zmene strán sa súper stiahol a snažil sa využiť svoje šance z protiútokov, ale naším napádaním sme ich nepustili k ničomu. Dokázali sme opäť skórovať, ale po našich chybách sa však súper opäť vrátil do hry. Šancí sme si vypracovali veľmi veľa, ale nevedeli sme ich využiť. Nakoniec sa nám podarilo zápas zlomiť na našu stranu a zaslúžene sme vyhrali. Po zápase chlapcov pochválili za predvedenú hru aj tréneri z Talianska a odmenou za ich výkon im bolo spoločný posedenie u pána Haramiu, ktorému sa chcem v mene klubu poďakovať za pohostenie a že sme takto mohli spoločne stráviť čas, aby sme sa ešte viac spoznali a utužili kolektív.“

U11

SDM Domino – FC IMAS

Výsledok: 6:2

Zostava (SDM Domino): Steven Eze, Marcus Ahouansou, Ladislav Árvai, Jakub Copák, Adam Hrotek, Michal Marušinec, Jakub Michalík, Hana Michalíková, Gabriel Németh, Jakub Otruba, Dominik Pecsuk, Balázs Popély, Marko Začka (C)

Góly (SDM Domino): Ladislav Árvai (20´, 37´, 46´), Jakub Copák (10´), Dominik Pecsuk (40´), Marko Začka (3´, )

Zostava (FC IMAS): Samuel Holec, Jakub Měšťan, Hugo Michal Šíra, Dragan Alex Vlček (C), Simon Nedeliak, Samuel Foltín, Michal Harmata, Boris Šimkovič, Simon Oselský

Góly (FC IMAS): Simon Oselský (13´, 49´)

Hodnotenie trénera Hančíka:

„Odohrali sme majstrovský zápas s SDM Dominom. Chalani predviedli veľmi slabý výkon. Sklamalo ma hlavne ich nasadenie a nedostatočná agresivita.“

U10

Výsledok: 12:1

Zostava (SDM Domino): Patrik Šterbák, Juraj Gerber, Dominik Smolen, Vladimír Pašek, Tomáš Krištof, Krištof Novák, Tomáš Bennár, Richard Hasala, Ondrej Jakubec (C), Ján Medveď, Andrej Ďurovič, Juraj Voštinár, Daniel Wagemakers, Marco Illik

Góly (SDM Domino): Richard Hasala (44´, 50´), Andrej Ďurovič (8´, 19´), Juraj Voštinár (39´, 48´), Dominik Smolen (22´), Tomáš Krištof (12´), Krištof Novák (16´), Ondrej Jakubec (2´), Daniel Wagemakers (43´), Marco Illik (29´)

Zostava (FC IMAS): Tomáš Měšťan, Max Jan Jager, Dominik Moravčík, Simon Oselský, Alex Soós, Arsen Juriv, Richard Danihel, Martin Šimunič, Mathias Marcus Szalay, Alexander Prepík, Martin Bečka (C), Boris Šimkovič

Góly (FC IMAS): Richard Danihel (31´ – vlastný gól)

Hodnotenie trénera Měšťana:

„Každým zápasem se naše kvality zlepšují, v dnešním zápase jsem viděl bojovnost, myšlenkovité přechody z obranné činnosti do útočné fáze. Dnešní zápas ukázal, že umíme a chceme hrát pěkný fotbal, ale v našem mužstvu přetrvává fotbalová smůla dát branku. Máme za sebou příjemných 14 dní ,kde naši brankáři absolvovali brankářský trénink s Gabriele Zanon. Dnes se dostal do brány na poločas Martin Šimunič, který  předvedl vynikající výkon. Gratuluji soupeři za výhru a všem za pěkně odvedenou práci na hřišti.“