Posledný víkendový zápas priniesol bod

Víkendové majstrovské zápasy zakončila kategória U17, ktorá na svojom ihrisku privítala súpera FC Ružinov Bratislava.

Prvý polčas bol bezgólový. Druhý polčas sa začal gólom Juraja Mesároša v 46. minúte. Nasledovalo striedanie na strane hostí kedy Patrika Brejka nahradil Lukáš Lovás. O tri minúty neskôr prišiel vyrovnávajúci gól po strele Samuela Filipa Antala zo štandardnej situácie. Do polčasu nastali už len dve striedania a zápas sa po osemdesiatich minútach skončil 1:1.

imas

FC IMAS – FC Ružinov Bratislava

Výsledok: 1:1

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Peter Biesik, Adrián Foltýn, Peter Tóth, Marek Bevelaqua, Marek Bilačič (66´), Tomáš Magula, Jaroslav Richter, Denis Maroš, Juraj Mesároš (75´)

Náhradníci (FC IMAS): Filip Didek (75´), Marek Kéry (66´), Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): Juraj Mesároš (46´)

Zostava (FC Ružinov Bratislava): Simeon Menke, Patrik Brejka (59´), Boris Čurilla, Peter Zeman, Lukáš Kleskeň, Samuel Žiak, Filip Múdry, Patrik Štepka, Peter Daniel, Samuel Filip Antal, Gabriel Nagy

Náhradníci (FC Ružinov Bratislava): Lukáš Lovás (59´)

Góly (FC Ružinov Bratislava): Samuel Filip Antal (62´)

Žlté karty (FC Ružinov Bratislava): Samuel Žiak (65´)

Hodnotenie trénera Murára:

“Zápas proti Ružinovu sme nezačali dobre. Súper bol od prvej minúty aktívnejší, futbalovejší a hlavne nebezpečnejší. Vytvoril si niekoľko výborných príležitostí na strelenie gólu. Ale podržal nás brankár. Druhý polčas bol už o niečo lepší z našej strany. Chlapci boli dôraznejší v osobných súbojoch čím si vytvorili príležitosť na strelenie gólu. Po strelení gólu sme opäť stagnovali. Robili sme zbytočne chyby a fauly. Nakoniec sme inkasovali gól opäť zo štandardnej situácie. Na tom všetkom musíme neustále pracovať, pretože tie štandardné situácie z niečoho vyplývajú. A to z našich zbytočných chýb.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Prvý polčas sme doslova prespali. Hostia boli futbalovejší, dôraznejší a zatlačili nás na našu polovicu. Vytvárali si strelecké príležitosti. My sme sa nevedeli dostať do hry, strácali sme ľahké lopty, boli sme bez pohybu, dôrazu. Po dôraznejšom dohovore v kabíne sme začali druhý polčas aktívnejšie, zvýšili pohyb, aktivitu, vytvorili sme si strelecké príležitosti a po perfektnej kombinačnej akcii sme sa dostali do vedenia. Súper vyrovnal zo štandardnej situácie. Do konca zápasu sme sa snažili streliť víťazný gól, hostia hrozili hlavne zo štandardiek, v závere sme si vytvorili šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Dnes sme si víťazstvo nezaslúžil, ale hlavne náš herný prejav musí byť futbalovejší, kombinačnejší a v tom sa musíme zlepšiť.”