Potešujúce výhry žiakov

Mladší a starší žiaci dnes odohrali ďalšie kolá súťaží BFZ.

U15-tka si zmerala sily s družstvom FC Slovan Modra. Zápas otvoril v šiestej minúte Šimon Marušák, ktorý svojou strelou rozvlnil súperovu sieť. Už v 11. a 12. minúte sa na ihrisku rozdávali žlté karty, jedna bola udelená Jurajovi Mesárošovi a druhú dostal hráč FC Slovan Modra Fabian Dobai. Druhý gól polčasu prišiel v 17. minúte a do našej siete ho strelil Tomáš Tichý. Druhý polčas sa začal dvoma gólmi Juraja Mesároša, vďaka ktorému sme sa dostali do vedenia. V 61. minúte prišlo k striedaniu na strane domácich a zápas uzavrel gólom Tobias Hoffer v 62. minúte.

Zápas si dnes maximálne vychutnala kategória U13. Výhra 0:12 hovorí za všetko, prvé štyri góly padli v prvom polčase po strelách Lucasa Benkovského, Simona Nedeliaka, Jožka Haramia a Artura Procházku. Ďalších osem gólov padlo v druhom polčase. 4 góly strelil Lucas Benkovský a 4 si rozdelil Simon Nedeliak, David Kovár,  Martin Mlynka a Richard Hlobil.

imasu13

FC Slovan Modra – FC IMAS

Výsledok: 1:4

Zostava (FC Slovan Modra): Juraj Nemčovič (25´), Tomáš Tichý, Samuel Urbanovský, Roman Tabaček (C), Fabian Dobai, Šimon Held, Jakub Vyskočil, Nicolas Pachinger, Lukáš Tichý, Šimon Urbanec (61´), Samuel Šefčík

Náhradníci (FC Slovan Modra): Adam Jurčík (25´), Vendelín Dudo (61´)

Góly (FC Slovan Modra): Tomáš Tichý (17´)

Žlté karty (FC Slovan Modra): Fabian Dobai (11´)

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Tomáš Bálent, Denis Maroš, Šimon Zlocha, Juraj Mesároš, Šimon Marušák, Evan Samuel Kilian, Patrik Škereň, David Drahoš, Tobias Hoffer

Góly (FC IMAS): Juraj Mesároš (48´, 52´), Šimon Marušák (6´), Tobias Hoffer (62´)

Žlté karty (FC IMAS): Juraj Mesároš (12´)

“V prvom polčase sme začali veľmi opatrne. Robili sme veľa nepresných prihrávok a súboje sme prehrávali. V podstate hneď z prvej šance sme udreli, keď po dôraze v pokutovom území súpera strelil gól Šimon Marušák. Po pár minútach sme ale inkasovali smolný gól z rohu. Okrem pár striel na bránu sme si v prvom polčase viac nevypracovali a hra bola veľmi roztržitá. Do druhého polčasu sme spravili pár pozičných zmien a ukázali sa ako správne. V prvých piatich minútach sme si vytvorili dve pekné futbalové akcie, ktoré neskočili gólom. Hra sa zlepšila oproti prvému polčasu tým, že sme spresnili prihrávky či na našej alebo súperovej polovici. Začala fungovať medzihra. V rozmedzí 15 minút v druhom polčase sme strelil tri pekné góly. Po týchto góloch sa už len zápas dohrával medzi pokutovými územiami. S prístupom chalanov sme boli po zápase spokojní. Tešilo nás hlavne vidieť veľkú radosť na chalanoch z ťažko vyhratého zápasu.”

FC Zohor – FC IMAS

Výsledok: 0:12

Zostava (FC Zohor): Samuel Mundok, Oliver Staničić, Miroslav Kučera, Michal Jošt, Martin Kavický, Ladislav Bodo, Martin Navarčík, Eva Ševčíková (C)

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Richard Hlobil (C), Artur Procházka, David Kovár, Simon Nedeliak, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Juraj Haramia, Jožko Haramia

Góly (FC IMAS): Richard Hlobil (57´), Artur Procházka (29´), David Kovár (52´), Simon Nedeliak (25´, 47´), Lucas Benkovský (18´, 36´, 38´, 43´, 54´ ), Martin Mlynka (55´), Jožko Haramia (27´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Posledný zápas nám ukázal, na čom musíme popracovať a v čom máme veľké slabiny. Chlapci vstúpili do zápasu veľmi opatrne a úvodných 10 minút sa hľadali. Viazla nám kombinácia, chceli sme všetko zobrať na seba namiesto toho, aby sme si pomáhali a zjednodušili našu hru. S pribúdajúcim časom a predovšetkým po prvom góle, ktorý sme dokázali streliť, sa chlapci uvoľnili, začali sme dominovať a pribúdali aj ďalšie góly. Boli tam určité nepresnosti, ale napriek tomu sme si vytvorili vynikajúce príležitosti, z ktorých sme dokázali skórovať. Cez polčas som chlapcom povedal, aby boli trpezliví a dopriali jeden druhému gól, že nie je dôležité, kto dá gól, ale aby všetko podriadili pre mužstvo. Chlapci v druhom polčase vybehli na súpera, opäť sme dominovali, vytvárali si šance a strelili veľmi pekné góly. Musím hráčov pochváliť, podali jeden kolektívny výkon ozdobený krásnymi gólmi. Nesmieme však zaspať, dnes sa môžeme tešiť, ale od zajtra sa opäť pripravovať na ďalší zápas.”