Archív článkov,  INTER Academy IMAS - Slovakia

Predstavujeme: David Chiodo

INTER Academy IMAS- Slovakia píše svoju históriu len 4 mesiace a už sa môže pýšiť množstvom významných mien, ktorých nositelia nás navštívili.
Najvýznamnejší človek v akadémii bol viceprezident Interu – Javier Zanetti, ktorý viedol ukážkový tréning po tlačovej konferencii v deň spustenia projektu spolu s technickým riaditeľom Marcom Montim. V júli nás navštívil a dohliadal na tréningový proces Aldo Montinaro, Emanuele Nava a Raffaele Quaranta, ktorý tu pôsobí ako permanentný tréner. Prednedávnom sme medzi nami privítali Gabriela Zanona, ktorý nám pomohol v nastavení tréningovej metodiky pre našich brankárov.

„Sme veľmi radi a tešíme sa, že po inaugurácii akadémie a spustení projektu INTER Academy – IMAS Slovakia pokračuje spolupráca s centrálou FC Internazionale Milano na výbornej úrovni a podľa dohodnutých podmienok. Postupnými krokmi si vzájomne vymieňame skúsenosti s kolegami z pracovného teamu ako na manažérskej úrovni, tak aj priamo v tréningovej a športovej oblasti. Práve vďaka podpore a prítomnosti skúsených, profesionálnych odborníkov z klubu nerazzurri u nás dokážeme našim trénerom a hráčom odovzdávať nové poznatky, skúsenosti a prvky v tréningovom procese, ktoré častokrát nie sú štandardom v “živote“ slovenských klubov alebo akadémii,“ povedal generálny riaditeľ FC IMAS Radoslav Mlynár.

David Chiodo IMASDnes prilieta na Slovensko úspešný profesionálny fitness tréner, zápasový analytik a autor odborných publikácii, David Chiodo. Jeho úspechy siahajú do roku 2004, kedy pôsobil ako Fitness Coach v A.S.D Saluzzo, Serie E a následne v A.S.D. Saluzzo, Serie D. Jeho kariéra v talianskej Serie D pokračovala pôsobením v A.S.D. Acqui Calcio, A.S.D. Casale, A.S.D. Pro Belvedere a v A.S.D. Borgosesia. Svoje skúsenosti odovzdával na pozícii Fitness Coach aj v talianskej profesionálnej lige – Lega Pro a to v kluboch A.C. Carrarese, A.C. Rimini a A.C. Casale.

Nedávno pôsobil David v A.S.D. Oltrepovoghera a od apríla tohto roku je členom tímu F.C. Internazionale Milano ako Fitness Coach pre projekt Inter Academy, v rámci ktorého už navštívil Inter Academy Lebanon, akadémiu v Maďarsku a letné kempy Inter Summer Camp v Grécku.

Najbližšie dva týždne sa bude David Chiodo venovať hráčom INTER Academy IMAS – Slovakia, kde bude zlepšovať koordinačné a fyzické schopnosti gepardov. „Je veľmi dôležité, aby sme tréningovú metodológiu INTER Academy vedeli aplikovať aj v našich podmienkach. Vždy teda vyhodnocujeme, čo je v danej chvíli pre INTER Academy IMAS – Slovakia potrebné a pred zimnou prestávkou a odchodom permanentného trénera sme sa rozhodli pre služby trénera Chioda, ktorého úlohou v akadémii bude individuálne nastavenie tréningového procesu jednotlivca na mesiace december, január a február. Naši hráči absolvujú s Davidom dvojtýždenný tréningový cyklus, počas ktorého bude hráčov spoznávať, sledovať, testovať a podľa daných výsledkov im nastaví koordinačný a fyzický tréningový proces. Som presvedčený, že aj naši slovenskí tréneri načerpajú nové tréningové metódy, pretože len dlhodobým osvojovaním si poznatkov, z nich môžu byť kvalitní tréneri. Davidovi želám príjemný pobyt v INTER Academy IMAS – Slovakia,“ dodal na záver Ivan Konfráter, technický a športový riaditeľ FC IMAS.

error

Nezabudni nás sledovať aj na