Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13

Kategória U13 si zmerala sily s ŠK Slovan Bratislava

ilustračná foto: Erika Šarudiová

ŠK Slovan Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 8:0

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Odohrali sme prípravný zápas s ŠK Slovan s kategóriou U12. Prvý polčas sme začali dobre, pri zakladaní útokov sme robili šírku ihriska a pohybom či odskakovaním si pýtali loptu, pomerne dobre sme kombinovali. V defenzívnej fáze sme konštruktívnym spôsobom odoberali loptu a vyhrávali osobné súboje.Pozitívny bol prechod do útoku, cez narážačky či rýchlou zmenou ťažiska hry z obrannej zóny do prípravnej zóny.Negatívom bola spolupráca a pohyb hráčov v útočnej zóne. Hráči v krajných vertikálach boli ďaleko od ťažiska hry a hrotový útočník zle riešil situácie,v ktorých mal hrať bud na spätnú prihrávku z jedného dotyku alebo zakryť loptu a podržať ju.Krajní stredoví hráči sa zle pohybovali v obidvoch fázach hry. Polčas sme prehrali 0:2. Druhý polčas sme prestriedali viacerých hráčov zo základu a to sa okamžite prejavilo na ihrisku ale aj v celkom výsledku 0:8. Súper nás celkovo predčil v pohybe bez lopty,pri obchádzaní súpera využívali klamlivé pohyby hlavne vrchom tela a hráči súpera sa pohybovali správne na svojich hráčskych pozíciách ale, čo je dôležité v správnych priestoroch ihriska.Zápas nám nastavil zrkadlo a máme na čom pracovať,ale čo je podstatné prvý polčas pri dodržiavaní taktických pokynov a v snahe hrať konštruktívne ale nie deštruktívne bez myšlienky sme boli pomerne vyrovnaní súperovi a dostávali sa gólových šancí. Odohranie takýchto zápasov proti kvalitným súperom nás oveľa viac posunie a dá niečo hráčom, ako keď vyhrávame s niekým 10:0.”