Archív článkov,  INTER Academy IMAS - Slovakia

Prvé úspechy odchovancov INTER Academy Camp Slovakia

Futbalové kempy rôznych domácich i zahraničných klubov už nie sú na Slovensku ničím výnimočným, hlavne počas letných prázdnin, kde mnohokrát nahrádzajú letné tábory pre mladých futbalistov.

Nie každý kemp ale dosiahne taký úspech, aby sa pre svoje kvality, obrovský záujem zo strany hráčov a dosiahnuté výsledky, pretransformoval na akadémiu.

Jeden taký svetlý príklad je futbalový kemp, v ktorom si mohli chlapci a dievčatá, hráči i brankári, vo veku od 5 do 17 rokov zatrénovať pod metodikou a s trénermi FC Internazionale Milano, vedený Radoslavom Mlynárom, ktorý sa zároveň stal od júla tohto roka i generálnym manažérom INTER Academy IMAS Slovakia.

Ako uviedol Mlynár: „Som hrdý na to, že sa nám podarilo priniesť akadémiu a kempy veľkoklubu na Slovensko, a zároveň mať možnosť zagratulovať k úspechu dievčatám z reprezentačného výberu Slovenska v unifikovanom futbale, ktoré sa s nami pripravovali v INTER Academy Camp v Trebaticiach pred odletom na turnaj do Chicaga, kde v konkurencii 24 mužstiev z celého sveta, ako jediné zástupkyne Európy vyhrali celý medzinárodný turnaj bez straty jediného bodu.“

interacademycamp

„Filozofia INTER Academy je založená na pevných pilieroch prevzatých priamo z FC Internazionale Milano, kde sa kladie veľký dôraz nie len na športovú stránku, ale i na tu ľudskú,“ uviedol na záver Mlynár, ktorý bude i naďalej sledovať úspechy dievčat a držať im palce v ďalšej profesionálnej kariére.

“Pre Špeciálne olympiády Slovensko je to obrovský úspech a verím, že to celkovo pomôže unifikovanému športu na Slovensku, lebo ten je najkrajšou formou inklúzie mentálne hendikepovaných a prináša úspechy ako športové, tak aj ľudské,” povedala na margo triumfu v USA Jana Gantnerová, vedúca slovenskej delegácie a športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Pod obrovský úspech dievčat sa podpísal i tréner Stanislav Mráz, ktorý ohodnotil turnaj ako veľmi náročný a je na svoje zverenkyne patrične hrdý.


INTER Academy IMAS – Slovakia, ktorú slávnostne inaugurovali 6.6.2018 v Bratislave za účasti zástupcov veľkoklubu FC Internazionale Milano na čele s jeho viceprezidentom Javierom Zanetti a prezidentom IMAS Slovakia Petrom Hasoňom.

INTER Academy IMAS – Slovakia rozvíja svoju činnosť v športovom centre v meste Stupava na zmodernizovanom futbalovom stánku, ktorého súčasťou je komplexné vybavenie pre hráčov ako napríklad ubytovanie, plavecký bazén, krytá športová hala, sauna, posilňovňa a služby fyzioterapeuta. 

error

Nezabudni nás sledovať aj na