Archív článkov,  IMAS Cup,  U10,  U15,  U7

Prvý ročník turnajov IMAS Cup zastrešil primátor mesta Stupava

Družstvá FC IMAS obsadili na turnajoch tretie, piate a štvrté miesto

Klub sa v novembri rozhodol zorganizovať počas zimnej prípravy v sezóne 2019/2020 sériu turnajov IMAS Cup pre kategórie U8, U11 a U15. Na turnajoch sa zúčastnilo 6 družstiev na základe výberu trénerov a organizované boli v športovej hale pre kategóriu U11 a U8 a na futbalovom ihrisku pre kategóriu U15.

imascup

IMAS Cup U8

Ako prví odštartovali sériu turnajov naši malí gepardíci. Na turnaji sa 24.11.2019 zúčastnili družstvá FC IMAS, FKP Dúbravka, TJ Záhoran Kostolište, MFK Záhorská Bystrica, ŠK Vrakuňa Bratislava a OFK Dunajská Lužná. Hráči odohrali množstvo zápasov, počas ktorých si zmerali sily a tým vyplnili obdobie mimo súťaž organizovanú zväzom.

IMAS-Cup-U8-2019-16

foto: Erika Šarudiová

V prvom zápase so  Záhorskou Bystricou naši hráči ukázali zapálenie pre hru a napriek tomu, že počas zápasu prehrávali, bojovali a v priebehu zápasu sa im podarilo vyrovnať. Nakoniec však tlaku súpera podľahli a zápas prehrali o jeden gól 2:3. Druhý zápas bol úplne odlišní, hráči strieľali jeden gól za druhým a nad družstvom OFK Dunajská Lužná vyhrali 9:2. Nasadenie sa gepardom nepodarilo udržať a v zápase s Dúbravkou prehrali 4:9. Zdolať sa gepardom podarilo Vrakuňu v nasledujúcom a rovnakým výsledkom 5:2 skončil aj zápas proti Kostolišťu. 

turnaj-IMAS-Cup-24

foto: Erika Šarudiová

Hráči FC IMAS obsadili na turnaji tretie miesto a gepard Riško Danihel sa s počtom strelených gólov 19 stal najlepším strelcom turnaja.

turnaj-IMAS-Cup-17

foto: Erika Šarudiová

Na turnaji sa zúčastnil aj riaditeľ FC IMAS Ivan Konfráter, ktorý k turnaju dodal: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo zorganizovať takýto turnaj pre našu najmladšiu kategóriu. Mohli sme vidieť veľa pekných futbalových momentov, výborných zákrokov brankárov a množstvo skvelých gólov. Verím, že nasledujúce turnaj sa budú niesť v podobnom duchu.“ A tak sa aj stalo!

 

Poradie:

 1. miesto – MFK Záhorská Bystrica
 2. miesto – FKP Dúbravka
 3. miesto – FC IMAS
 4. miesto – TJ Záhoran Kostolište
 5. miesto – ŠK Vrakuňa Bratislava
 6. miesto – OFK Dunajská Lužná

IMAS-Cup-U8-2019-6

foto: Erika Šarudiová

Repete

Vďaka pozitívnym ohlasom sa klub rozhodol zorganizovať IMAS Cup U8 ešte raz a to 29.2.2020 čím uzavreli sériu IMAS Cup-ov v tejto sezóne. Na turnaji sa predstavili družstvá ŠTK Šamorín, MFK Skalica, ŠK Vrakuňa Bratislava, FC IMAS, MFK Záhorská Bystrica a FK Vajnory.

IMAS-Cup-U8-2020-7

foto: Erika Šarudiová

V prvom zápase gepardi chvíľu bojovali, inokedy poľavili. Hráči MFK Záhorská Bystrica sa miestami ujímali vedenia a hráči IMASu sa tak museli snažiť prevziať opraty. Nakoniec sa im to podarilo a zápas sa po gólovej prestrelke skončil víťazstvom hostiteľov 9:5. Remízou sa skončil druhý zápas s Vajnormi, ktorý mali gepardi na začiatku pevne pod kontrolou, no v priebehu zápasu po niekoľkých chybách súper uvidel nádej a to ho popohnalo tak, že gepardi museli zachraňovať aspoň bod. Jasnejším výsledkom sa skončil tretí zápas s Vrakuňou, kde dal gepardom súper, ako sa vyjadril tréner Ryšánek: „…lekciu z efektívnosti.“ Hráčom však neklesalo na duchu, čo sa prejavilo v zápase so Šamorínom. Napriek tomu, že IMAS prehral 7:11, zápas bol jedným z najlepších na turnaji. 18 strelených gólov, nesmierna bojovnosť na oboch stranách, obdivuhodné súboje jeden na jedného a povzbudzovanie z tribúny – to všetko vytvorilo perfektnú atmosféru. V poslednom zápase sa už prejavilo vyčerpanie a to v kooperácii so skvelými výkonmi brankárovho súpera vyústilo do výhry Skalice s výsledkom 3:8.

IMAS-Cup-U8-2020-3

foto: Erika Šarudiová

Cenu riaditeľa FC IMAS získal za skvelý výkon Sebastián Schwarz. IMAS Cup U8 2020 bol posledným, ocenenia prišiel odovzdať primátor mesta Stupava Mgr. Peter Novisedlák, MBA. Pán Novisedlák zaželal všetkým účastníkom veľa zdravia, športových úspechov a hlavne, aby na sebe ďalej pracovali a zdokonaľovali sa.

IMAS-Cup-U8-2020-8

foto: Erika Šarudiová

Na záver tréner Ryšánek dodal: „S predvedenou hrou v niektorých okamihoch zápasov som spokojný, ale celkovo musíme viac bojovať a uvedomiť si, že keď som na ihrisku, tak mám 100% nasadenie. Turnaj bol parádny, ďakujem rodičom a trénerom za podporu a pomoc a makáme ďalej.“

 

Poradie:

 1. miesto – ŠTK Šamorín
 2. miesto – MFK Skalica
 3. miesto – ŠK Vrakuňa Bratislava
 4. miesto – FC IMAS
 5. miesto – MFK Záhorská Bystrica
 6. miesto – FK Vajnory

IMAS-Cup-U8-2020-9

foto: Erika Šarudiová

IMAS Cup U11

Tréner Měšťan sa na turnaj rozhodol pozvať družstvá: FK Vajnory, TJ Malinovo, MŠK Senec, OŠK Láb a ŠK Žolík Malacky.

imas-cup-U11-5

foto: Klára Koričanská

V prvom zápase na ihrisku dominovalo družstvo hostí. Vajnory chytili opraty hneď v úvode a po celý čas IMAS k ničomu nepustili. Počas celého zápasu preukazoval súper lepšie výkony a zaslúžene vyhral 0:3. V druhom zápase sa gepardom opäť nepodarilo vyhrať, najtesnejším rozdielom získal tri body MŠK Senec vďaka jednému strelenému gólu. Na dosah mali víťazstvo gepardi v treťom zápase s Malackami, no napriek zvládnutému úvodu sa im nepodarilo doviesť zápas do víťazného cieľa. Po chybách súper prekonal brankára IMASu a Malacky vyhrali 2:3. Nevydarený bol aj posledný zápas s Malinovom, kde sa domácim nepodarilo streliť ani jeden gól, súper však gepardom vsietil gól štyrikrát.

imas-cup-U11-3

foto: Erika Šarudiová

Tréner Měšťan však hráčov napriek poslednému miestu povzbudil slovami: „Chlapci nesmí věšet hlavu, zimní příprava a zimní turnaje jsou na to, abychom měli čas chlapce připravit na hlavní fotbalovou sezónu a na budoucnost.“

 

Poradie:

 1. miesto – MŠK Senec
 2. miesto – TJ Malinovo
 3. miesto – FK Vajnory
 4. miesto – ŠK Žolík Malacky
 5. miesto – FC IMAS

imas-cup-U11-7

foto: Klára Koričanská

Nečakaná udalosť

Súčasťou každého turnaja bola pred jeho začiatkom porada trénerov, na ktorej sa podrobnejšie prebrala organizácia turnaja, pravidlá a prediskutovali sa pripomienky. Napriek časovému sklzu viac ako 20 minút sa stále čakalo na družstvo OŠK Láb. V priebehu porady nakoniec dorazil tréner daného družstva, ktorý ostatných informoval, že sa jeho hráči nezišli v dostatočnom počte a odhlasujú sa z turnaja. V dôsledku toho sa zmenil harmonogram, družstvá odohrali štyri zápasy a šieste miesto sa neudelilo.

 

IMAS Cup U15

Najstaršou kategóriou, ktorá odohrala IMAS Cup bola U15, na turnaji tejto kategórie sa zúčastnili družstvá FC Petržalka, AFK Tišnov, FK Hodonín, FK Lokomotíva Trnava, FC Slovan Modra a domáci IMAS.

imas-cup-U15-1

foto: Erika Šarudiová

Starším žiakom prišiel ocenenia odovzdať viceprimátor mesta Stupava MVDr. Robert Kazarka.

imascup15

foto: Erika Šarudiová

V prvom zápase hráči IMASu hostí z Modry k ničomu nepustili. Hráči využili svoju kondíciu, dodržiavali taktické pokyny trénera a zápas si naozaj vychutnávali. Napriek množstvu zahodených šancí sa im podarilo štyrikrát skórovať a úvodný zápas sa skončil výsledkom 4:0. V druhom zápase si gepardi zmerali sily so súperom z Trnavy, ktorý sa prejavil tvrdšou hrou a lepšou fyzičkou. Hráči FC IMAS nevyužili to, čo na tréningoch trénujú, nepremenili 100% šance a po chybách inkasovali lacné tri góly a obrali sa o tri body. Počas turnaja mali zverenci trénera Holáska šancu na reparát, kedy si po týždni opäť zmerali sily s Hodonínom, Aj tentokrát sa zápas skončil prehrou IMASu, výkon gepardov bol však lepší. Tréner Holásek zápas zhodnotil: „Napriek prehre 0:4 sme boli odvážnejší, snažili sme sa dostať sa do rýchleho zakončenia. Žiaľ, aj v tomto zápase sme darovali súperovi tri góly.“

imas-cup-U15-4

foto: Erika Šarudiová

V ďalšom zápase prišlo k deľbe bodov s družstvom AFK Tišnov. Z pohľadu trénera išlo o najlepší zápas IMASu z hľadiska predvedenej hry. Hráči boli dominantní, zvládali súboje jeden na jedného, prihrávky boli presné a rýchlosť hry bola adekvátna. Hráči si na oboch stranách vypracovávali skvelé šance, obom družstvám sa však podarilo premeniť len jednu. V poslednom zápase nastúpilo proti IMASu družstvo FC Petržalka. V zápase však boli gepardi ako vymenení a ani zďaleka sa zápas nepodobal tomu predošlému. Súper to využil a vsietil IMASu dva góly. Tréner Holásek turnaj zhodnotil slovami: „Ak to mám zhodnotiť v skratke, v dvoch zápasoch bola hra celkom dobrá, v dvoch sme bojovali, no to nestačilo a v poslednom sme vyhoreli. Chcel by som poďakovať všetkým mužstvám za účasť. Verím, že sa stretneme aj na ďalších ročníkoch IMAS Cupu.“

 

Poradie:

 1. miesto – FK Hodonín
 2. miesto – FK Lokomotíva Trnava
 3. miesto – AFK Tišnov
 4. miesto – FC Petržalka
 5. miesto – FC IMAS
 6. miesto – FC Slovan Modra

Hodnotenie turnajov

Celá séria turnajov sa niesla v duchu fair-play, pričom prioritou bolo, aby si hráči zahrali a zabavili sa aj v rámci prechodného obdobia. „Teší nás, že tréneri zúčastnených družstiev boli s organizáciou spokojní a hráči si užili tieto prípravné stretnutia. Oceňujeme, že družstvá z Čiech merali cestu a ozvláštnili turnaj U15, a zároveň sme mali možnosť vidieť a porozprávať sa o kvalite mládežníckych družstiev v susednom Česku. Sme veľmi radi, že družstvá sa radi zúčastnia turnajov aj v budúcej sezóne a tento turnaj usporiadame aj pre naše zvyšné kategórie U17 a U13,“ povedal o turnajoch IMAS Cup riaditeľ Ivan Konfráter.

imascup2019-2020

Autor: Erika Šarudiová
Foto: Klára Koričanská, Erika Šarudiová

error

Nezabudni nás sledovať aj na