Archív článkov

Prvý zahraničný zápas

FC IMAS má za sebou už niekoľko majstrovských zápasov v rámci súťaží Bratislavského futbalového zväzu. Dnes však hráči kategórie U9 a mladší vycestujú do neďalekého Hainburgu zmerať si sily s miestnym FK Hainburg.

imas

“Dnes naše ml. přípravka U9 poprvé vycestuje místo tréninku na přátelské utkáni do zahraničí. Přijali jsme nabídku si zahrát s mužstvem v měste Hainburg v Rakousku. Naši fotbalisti se už nemohou dočkat,” skonštatoval tréner Měšťan, ” jsou plného elánu reprezentovat FC IMAS. Držte nám palce, o výsledku Vás budeme informovat.”

Zápas sa na pôde FK Hainburg odohrá dnes o 16:30. 

“Nakoľko naša najmladšia kategória sa neustále konfrontuje s družstvami kategórie U10 v rámci súťaže, chceli sme im dať možnosť zahrať si proti vekovo rovnocennému súperovi. Sme veľmi radi, že nám FK Hainburg vyšiel v ústrety a veríme, že chlapci sa v medzinárodnej konfrontácii nestratia. Množstvo takýchto zápasov, nie len pre túto vekovú kategóriu, bude postupne pribúdať. Vieme, že futbal v Rakúsku, Nemecku, či Maďarsku je na inej úrovni a chceme, aby si naši hráči vyskúšali futbal iným spôsobom. Som presvedčený, že aj týmto dosiahneme lepší rozvoj každého jedného hráča v klube,” povedal k prípravnému zápasu s FK Hainburg logistic & technical director Ivan Konfráter.
 

error

Nezabudni nás sledovať aj na