Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17,  U19

Prvýkrát proti seniorom

Na ihrisku v Stupave si kategória hráči kategórie U19 a U17 zmerali sily so seniorským družstvom FKM Stupava

1_imas-1

ilustračné foto: Erika Šarudiová

U19/U17 FC IMAS – FKM Stupava muži

Výsledok: 2:3

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Richard Dvoran, Lukáš Gríger, Šimon Maruška, Marek Bilačič, Filip Didek, Richard Košík, Adrian Foltin, Peter Biesik, Tomáš Magula, Tóth, Marek Magula, David Drahoš, Hugo Morice

Hodnotenie trénera Murára:

“Chlapci si po prvýkrát zmerali sili so seniorským mužstvom FKM Stupava. Pripravoval som ich na to, že bude veľmi dôležité držanie lopty, hrať na 1 – 2 dotyky, využívať streľbu a hlavne bude dôležitá presnosť prihrávok, pretože každá strata lopty nás bude stáť veľa síl proti fyzicky zdatnému súperovi. Prvý polčas sme hrali presne to, čo sme si povedali. Už na začiatku zápasu Didek z 20-tich metrov opečiatkoval brvno súpera, držali sme loptu a snažili sme sa hrať kombinačne po zemi. Po pekných akciách sa nám podarilo dostať za súperovu obranu a dvoma peknými gólmi Tótha sme polčas vyhrávali 2:0. Do druhého polčasu sme urobili zmeny v rozostavení a dali sme príležitosť aj chlapcom z U17. Druhý polčas bol z našej strany opačný ako ten prvý. Začali sme viac voziť loptu, hrať jeden na jedného a zbytočne sme sa vybíjali v osobných súbojoch, čo nikam neviedlo proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi. Súper druhý polčas zvýšil pohyb a nám už dochádzali sily. Veľmi dobrý výkon podal náš brankár Jakub Martinovič, ktorý v prvom aj v druhom polčase vychytal niekoľko sľubných príležitosti súpera, mal výbornú rozohrávku pri zakladaní naších útokov. Zápas so seniorským mužstvom hodnotím veľmi pozitívne, dokonca si myslím, že sme mohli zo zápasu vyťažiť viac, ale musíme sa držať taktických pokynov a byť trpezliví v hre, samozrejme, rozhodli skúsenosti súpera.”