Remíza v prvom majstrovskom zápase

FC IMAS dnes odohral po zimnej prestávke prvý majstrovský zápas v kategórii U13. Gepardi v ňom privítali súpera z Lozorna. Zápas otvoril prvým gólom Juraj Haramia v osemnástej minúte. Na 1:1 hostia vyrovnali až tesne pred záverečným hvizdom, kedy nášho brankára prekonal Jozef Suchánek.

FC IMAS – ŠK Lozorno

Výsledok: 1:1 (polčas 1:0)

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), Evan Samuel Kilian, Šimon Zlocha, Samuel Foltýn, Patrik Štvrtecký, Lucas Benkovský, Jožko Haramia, Juraj Haramia, Pavol Zeman, David Kovár, Lukáš Zacharias Man, Hugo Michal Šíra, Timur Tolkačev

Góly (FC IMAS): Juraj Haramia (18´)

Zostava (ŠK Lozorno): Gabriel Galba, Matúš Pavlík, Bruno Sirota, Samuel Brinzík, Aladár Zeman, Šimon Pavlík, Tomáš Zeman (C), Sebastián Lazar, Alex Vajay, Adam Hoffmann, Jozef Suchánek, Sebastian Kozmann (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/401934/)

Góly (ŠK Lozorno): Jozef Suchánek (60´)

Hodnotenie tréner Richnavského:

“Prvý majstrovský zápas v jarnej časti sme odohrali na domácej pôde v Stupave. Podmienky na futbal boli ideálne a chlapci sa už nevedeli dočkať úvodného hvizdu. Začiatok zápasu však naznačil, že to nebude ľahké, pretože súper sa hneď od začiatku stiahol a čakal na naše chyby. Chlapcom trocha trvalo, kým si na seba zvykli, pretože niektorí hráči nastúpili po prvýkrát na svoj zápas. Aj napriek tomu sme sa snažili kombinovať, hrať po zemi, ale niekedy sme až zbytočne dlho držali loptu, tým pádom sme sa nevedeli dostať do tempa, kazili sme prihrávky a strácali jednoduché lopty. Po jednej zo šancí a prvom vážnom ohrození brány sa nám podarilo skórovať. Od tohto momentu to bola hra na jednu bránu. Cez polčas som chlapcov nabádal, aby hrali jednoduchšie, aby komunikovali a snažili sa o častejšiu streľbu. Druhý polčas bol podobný prvému, trápili sme sa s prechodom dopredu a kazili sme prihrávky. Šance boli, ale bohužiaľ sa nám už nepodarilo skórovať a tesne pred koncom sa hosťom podarilo vyrovnať. Výsledok nezodpovedá tomu, čo sa odohralo na ihrisku. Chlapcov musím aj napriek tomu pochváliť za snahu a bojovnosť, a aj keď po zápase zavládol smútok, chlapci musia dať hlavy hore a musíme sa pozerať už na ďalší zápas, na ktorý sa musíme pripraviť.”