Archív článkov,  INTER Academy IMAS - Slovakia,  INTER Academy projekt,  Rozhovory

Rozhovor s Raffaele Quarantom

Raffaele Quaranta prišiel do nášho klubu v septembri ako permanentný tréner na jesennú časť sezóny. Rovnako, ako v minulej sezóne, pomáhal našim hráčom a trénerom byť lepšími a pokročiť ďalej. Po 3 mesiacoch sa vracia do Talianska.

RaffaeleQuaranta-(2)

Raffaele, aký bol Tvoj pobyt na Slovensku?
“Pre mňa je vždy potešením vrátiť sa na Slovensko, pretože v dnešnej dobe to tu považujem za svoj druhý futbalový život. Cítil som sa veľmi dobre.”

Keď si prišiel v septembri, videl si pokrok na našich hráčoch odkedy si ich videl naposledy?
“Pre mňa je vždy lepšie hovoriť o pokroku celej skupiny ako o jedinom hráčovi, pretože tento vek vývojového procesu je pre každé dieťa skutočne odlišný: niektorí z našich hráčov sa však skutočne zlepšili.”

Aká bola s nimi práca počas sezóny? Aká bola tvoja organizácia tréningov?
“Pokiaľ ide o deti, ktoré učíme, snažíme sa naplniť ciele, ktoré sme si na začiatku sezóny stanovili, pomocou školení zameraných na rozvoj ich technických a koordinačných schopností. Pokiaľ ide o trénerov, uskutočnili sme pravidelné stretnutia s cieľom rozšíriť ich vedomosti a zlepšiť ich know-how ku každému konkrétnemu obsahu.”

Vieš mi povedať, ktorá kategória pracovala dobre a ktorá by mala pracovať usilovnejšie?
“Všetky kategórie pracovali podľa svojich najlepších možností a snažili sa dosiahnuť ciele, ktoré im náš projekt stanovuje. Samozrejme, všetci majú veľa oblastí, kde sa ďalej zlepšovať.”

Ktorá kategória dosiahla najväčší pokrok?
“Ak si naozaj musím vybrať, vybral by som si U7. Pokiaľ ide o počet hráčov a kvalitu predvedenú na ihrisku, vďaka novému trénerovi sa značne zlepšili.”

imasu7

Máš v každej kategórii nejakých jednotlivcov, ktorí sú vodcami a hráčmi s veľkým potenciálom?
“Stále sme v procese formovania hráčov a nerád by som zdôrazňoval jednotlivých hráčov. S trénermi každý deň hodnotíme zvýšený potenciál detí a môžem povedať, že v každej kategórii máme 2 alebo 3 deti, ktoré majú naozaj veľký potenciál.”

Raffaele, bol si súčasťou turnaja kategórie U8, povedal si, že je to veľmi dobrý turnaj. Videli si rozdiel medzi našimi hráčmi a hráčmi z iných klubov? Ak áno, v čom bol rozdiel?
“Organizácia bola skutočne dobrá, taktiež z hľadiska klubov a počtu účastníkov. Pre našich hráčov to bol nádherný zážitok, pretože mali možnosť žiť celý deň športom. Rozdiely, ktoré som si všimol, sa týkali iba fyzickej sily, pretože niektoré tímy boli silnejšie vzhľadom na vek účastníkov.”

A čo tréneri, aká bola spolupráca s nimi? Sú naši tréneri skúsenejší ako keď si tu bol naposledy alebo musia študovať viac?
“Mal som s nimi týždenné a denné stretnutia a snažil som sa ich pripraviť na prácu v teréne. Mali sme tiež niekoľko formálnych stretnutí s cieľom posilniť ich know-how o metodikách Interu.”

Teraz budeme mať prestávku, ako by mali naši hráči stráviť tento čas?
“Podľa nášho programu má teraz každý, mesiac pred začiatkom aktivít – ďalšej časti sezóny, mať jeden mesiac prestávku. S trénermi sme sa dohodli, že na začiatku tréningového procesu, budeme v kontakte a naplánujeme všetko na budúci rok.”

FC-IMAS-2019

Máš nejaké rady pre hráčov alebo trénerov?
“Plány pre trénerov sú neustále aktualizované so všetkými zmenami súvisiacimi s ich prácou. Pre deti, aby sa zaujímali o futbal a boli vždy vášnivé pre tento šport!”

Chceš niečo odkázať hráčom, trénerom alebo niekomu?
“Chcem len poďakovať všetkým a prajeme veselé Vianoce a šťastný nový rok. Ďakujem všetkým rodinám, ktoré si vybrali pre svoje deti IMAS!”

 

Ďakujeme za rozhovor!

Autor a foto: Erika Šarudiová
error

Nezabudni nás sledovať aj na