Sobotný bod

Po týždni si hráči U15 a U13 opäť zmerali sily so svojimi súpermi.

Na ihrisku v Marianke sa ako prvý odohral zápas kategórie U13 proti súperovi FKM Stupava. V zápase sme po celý čas dominovali, no nemali sme šťastie pri premieňaní šancí. Prvý gól padol do našej siete v desiatej minúte.V druhom polčase sme však inkasovali ďalšie dva góly v 34. a 49. minúte. Zápas sa skončil výsledkom 1:3, náš jediný gól strelil Jožko Haramia.

Po zápase U13 vybehla na ihrisko aj naša U15, ktorá doma hostila TJ Záhoran Jakubov. Prvý polčas zápasu sa po množstve súbojov skončil napriek niekoľkým strelám na bránu bezgólovo. Začiatkom druhého polčasu sa predviedol Ivan Druzhkov, ktorý svojou strelou vsietil súperovi gól a otvoril skóre na 1:0. Súper sa však nenechal zahanbiť a po siedmich minútach padol gól aj do našej brány po strele Patrika Bogdalíka. V 60. minúte prišlo na strane hostí striedanie, kedy Jakuba Drahoša nahradil Tomáš Martinec. Keďže ďalšie góly už nepadli, zápas sa skončil remízou a deľbou bodov.

imas

FC IMAS – FKM Stupava

Výsledok: 1:3

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Evan Samuel Kilian, Šimon Zlocha (C), David Kovár, Simon Nedeliak, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Juraj Haramia, Jožko Haramia

Góly (FC IMAS): Jožko Haramia (40´)

Zostava (FKM Stupava): Jakub Krajňak, Patrik Orth, Michal Klas, David Hablovič (C), Tomáš Kurina, Gabriel Daren Vauquelin, Kristián Klus, Juraj Strižko, Pavol Zeman, Juraj Kratochvíl, Adam Ďurček, Filip Holúbek, Tobias Kučerák, Adam Straský (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/401917/)

Góly (FKM Stupava): Patrik Orth (10´), Gabriel Daren Vauquelin (34´), David Hablovič (49´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/401917/)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Stretli sa dve družstvá, ktoré sa snažia hrať kombinačný futbal, rozohrávať nakrátko a nesnažiť sa len nakopávať dlhé lopty smerom dopredu. Úvod zápasu ukázal, že to bude ťažký zápas a budú rozhodovať detaily. Iniciatívu na ihrisku sa snažilo prevziať jedno aj druhé mužstvo a strhol sa boj o stred poľa. V niektorých momentoch dominovali hostia v niektorých zase my. Dokázali sme si vytvoriť šance, ale bez vytúženého gólu. Postupne sa nám darilo presadzovať sa v krídelných priestoroch, mali sme gólové príležitosti, ale všetko to stroskotalo na zakončení. Samozrejme, potvrdilo sa staré známe pravidlo, nedáš-dostaneš a inkasovali sme ako prví. Chlapcov to nepoložilo, bojovali, ale nedarilo sa nám dať gól, ktorý by nás nakopol a keď už sa blížil koniec prvého polčasu, inkasovali sme aj druhýkrát. Chlapcom som cez polčas povedal, že nič sa nedeje a jediný rozdiel medzi nami a hosťami je, že nepremieňame šance. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, mali sme viac šancí, ale aj do tretice sme inkasovali a tým sa aj zlomil zápas. Tesne pred koncom sa nám konečne podarilo skórovať, ale na výsledku to už nič nezmenilo. Chlapcom nemôžem uprieť snahu, ale, bohužiaľ, sme doplatili na množstvo nepremenených šancí a to nás stálo víťazstvo.”

FC IMAS – TJ Záhoran Jakubov

Výsledok: 1:1

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš, Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Filip Didek, David Drahoš, Tobias Hoffer, Denis Maroš, Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): Ivan Druzhkov (40´)

Zostava (TJ Záhoran Jakubov): Timotej Slaninka, Dávid Macík (C), Alex Prevaj, Alex Redenkovič, Jakub Sivák, Matúš Vlk, Adam Kubišta, Patrik Bogdalík, Jozef Brunčák, Patrik Šimek, Jakub Drahoš (60´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/375006/)

“Nastúpili sme proti momentálnemu lídrovi tabuľky. Chalani zápas zobrali veľmi zodpovedne, už od prípravy v kabíne boli plne koncentrovaní. Od prvých minút sme sa snažili hrať kombinačne. Súper hral tvrdo a trocha nám tým niekedy znepríjemňoval hru. Chalani sa ale nezľakli a pokračovali v našej hre. Dostávali sme sa do šancí, hlavne po rýchlych prechodoch do útoku a to po centroch z krajov ihriska. Súpera sme v prvom polčase nepustili k ani jednej strele na bránu. Polčas 0:0. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a už po piatich minútach od začiatku druhého polčasu sme po krásnej strele Ivana Druzhkova z 25 metrov vyhrávali 1:0. Súper dorovnal o sedem minút neskôr takisto strelou z väčšej vzdialenosti. Po inkasovaní sme mali ešte niekoľko sľubných šancí, ale už sa nám nepodarilo skórovať. Celý zápas sa hral vo veľmi vysokom tempe a aj kvalita našej hry bola skvelá. Napriek remíze po zápase sme mali s trénerom Hladkým veľmi dobré pocity z výkonu, ktorý chalani predviedli.”