Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U19

Starší dorast remizoval s Račou

Zápas skupiny o víťaza priniesol prvý gól po strele hostí v 27. minúte. Vyrovnanie zo strany domácich prišlo v 38. minúte po strele Kanianskeho. Druhý polčas už priniesol len striedania a tak sa po záverečnom hvizde body delili.

u19

U19

FC IMAS – FK Rača Bratislava

Výsledok: 1:1

Zostava: Richard Hlobil, Richard Dvoran, Lukáš Kaniansky, Filip Tóth, David Martin Turoň 68′, Daniel Šimovčík 46′, Marek Bilačič (C), Filip Didek, Peter Tóth, Šimon Marušák 70′, Erik Zeman 68′

Náhradníci: Ivan Družkov 46′, Marcus Had 70′, Kristián Kobielský 68′, Marek Magula, Maximilián Magáth 68′, Adrián Foltýn, Jakub Martinovič

Góly: Lukáš Kaniansky 38′

Žlté karty: Filip Tóth 69′

Hodnotenie trénera Tótha:

“Od úvodu sme chceli byť aktívni, dominantní. Hostia nás napádali už pri našej rozohrávke v našej obrannej zóne, ale dokázali sme sa s tým vysporiadať. Horšie to bolo v útočnej zóne, kde nám chýbala finálna fáza. Museli sme byť pozorní v obrannej fáze, hostia hrozili kontrami a po jednej z nich išli do vedenia. Nám nefungovali v ofenzíve kraje ihriska, ale aj napriek tomu sme si dokázali vypracovať gólové príležitosti a jednu Kaniansky využil na vyrovnanie. V druhom polčase sme chceli strhnúť víťazstvo na našu stranu, ale paradoxne mal súper 100 % šancu, ktorú nepremenil. Po vylúčení hráča hostí sme súpera zatlačili, vytvorili si šance, nastrelili žrď, ale vytúžený gól sa nám už streliť nepodarilo. V každom jarnom zápase vyprodukujeme hrubé individuálne chyby, a to nás zráža na kolená. Budem aj trochu tvrdší dnes. Nie je možné, aby celé mužstvo ťahali celú sezónu 5-6 hráči, musia sa pridať aj ostatní. Som presvedčený o kvalite tohto mužstva, len sa musíme vyvarovať hrubých chýb a všetci musia ísť na dno svojich síl. V utorok v Dunajskej Lužnej ukážeme silu mužstva, som o tom presvedčený.”