Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Starší žiaci s Malackami prehrali, mladší si pripísali bod

Prvom jarnom kole privítali gepardi družstvá z Malaciek v Stupave

V zápase starších žiakov otvorili skóre hostia v osemnástej minúte, no odpoveď zo strany gepardov prišla o 5 minút. Hneď na to strelil gól na 2:1 Foltýn, no vedenie si zverenci trénera Holáska nepostrážili a po rozdaní žltých kariet strelili hostia ďalšie dva góly.

Mladší žiaci začali zápas gólom po strele Tomečka v druhej minúte. Súper nič nenechal na náhodu a navýšil v ďalšej štvrťhodine na 1:3. Gepardi však chceli streliť ďalšie góly a to sa im v druhom polčase podarilo. Zápas sa tak skončil remízou 3:3.

imasU15

FC IMAS – FC Žolík Malacky

Výsledok: 2:3

Zostava: Martin Šin, David Kovár, Lucas Benkovský, Bruno Sirota, Samuel Habáň, Jakub Chochol, Miroslav Toman, Samuel Foltýn (C), Tomáš Zeman, Dominik Peceň 57′, Erik Zeman

Náhradníci: Martin Mlynka, Jakub Měšťan, Marián Šooš 57′

Góly: 23′ Erik Zeman, 26′ Samuel Foltýn

Žlté karty: 53′ Tomáš Zeman. 56′ Erik Zeman

“Do zápasu sme nevkročili vôbec dobre. Súpera sme pustili veľmi blízko k našej bráne, to všetko sa tvorilo z našej zlej rozohrávky. Prakticky súper zachytil každú našu rozohrávku na našej polovici ihriska. Veľmi jednoduché straty umožnili súperovi sa dostať do tlaku. Vyústilo to gólom z rohového kopu, kde sme neboli dôslední pri bránení. V polovici polčasu sme začali hrať lepšie. Zlepšili sme rozohrávku a dostali sa do šancí, z čoho sme dali aj dva góly. Cez polčas sme si dohovorili, načo si dať pozor, ale opak bol pravdou. Robili sme ešte väčšie chyby pri bránení, pri rozohrávke a prakticky nám vôbec nefungovala prechodová fáza ani finalizácia útoku. Žiaľ, súper vyrovnal z pokutového kopu a v poslednej minúte strelil gól opäť po našej chybe. Dúfam, že takýto deň “blbec” sme si vybrali hneď na začiatku, lebo vieme, že naša hra z prípravy bola diametrálne na inej úrovni.”

Výsledok: 3:3

Zostava: Tomáš Měšťan, Martin Šimunič, Marek Jánošík, Adam Sojka, Peter Pristach, Michal Dvoran, Oliver Gerči, Matej Chmelík, Tobiáš Tomeček, Oliver Šooš, Michal Kürti, Lukáš Szepesi (C), Lukáš Stankovič

Góly: 2′, 44′ Tobiáš Tomeček, 56′ Michal Dvoran

Žlté karty: 53′ Michal Kürti

Hodnotenie trénera Masaroviča:

“Dnes 27.3. sme odohrali majstrovský zápas proti Žolíku Malacky. Hneď po hvizde rozhodcu som hráčom naordinoval rozohrávku a hneď z prvej dlhú prihrávku od Kürtiho na Szepesiho, čo im vyšlo a po prihrávke Szepesiho skóroval Tomeček, a v prvej minute sme viedli 1:0. No dlho nám to nevydržalo, v tretej minúte súper kopal priamy kop, pričom Martin Šimunič nerátal s tým, že bude strieľať súper z 30 metrov, ale strieľal. Bohužiaľ, bolo vyrovnané a v piatej minúte utiekol obrancom najšikovnejší hráč súpera, ktorý skóroval a prehrávali sme 1:2. Ešte v prvom polčase skóroval súper v 18 minúte na 1:3 po našom nedôraze a zlom pristupovaní k hráčom súpera. V dvadsiatej minúte a v dvadsiatej druhej fauloval dvakrát za sebou ten istý hráč súpera a vyfasoval červenú kartu. V druhom polčase sa chlapci prebrali a začali si prihrávať, a vyrovnali sme až ku koncu zápasu, keď Miško Dvoran stál na pravom mieste a skóroval z blízka do opačného rohu brány. Chalani odovzdali bojovný výkon, ale spokojný som len s výsledkom, ale s predvedenou hrou vôbec. Ustráchaný a chaotický výkon nemôžem považovať za dobrú hru. Hlavne som nespokojný s nepresnosťou prihrávok, ktorých bolo nespočetne veľa. V tréningovom procese sa na túto doménu budem musieť sústrediť čo najviac.”