Starší žiaci zvíťazili v Dúbravke

Kategória U15 si z prvého majstrovského zápasu priniesla 3 body

Prvé kolo 2. ligy SŽ odohrala naša pätnástka na pôde FKP Dúbravka. Začiatok zápasu pôsobil chaoticky, neskôr si však hráči vypracovali gólové príležitosti, vďaka ktorým v 23. minúte otvorili skóre na 0:1. Domáci však vzápätí reagovali a hneď po občerstvovacej pauze vyrovnali. V 27. minúte prišlo k striedaniu na strane domácich kedy Matti Schifferera nahradil Damián Brenčič. Do polčasu sa gepardom podarilo streliť ešte dva góly po strelách Paťa Škereňa a Kristiána Pavlíka. Do kabín sa išlo za stavu 1:3.

Druhý polčas sa začal striedaniami na strane hostí a následne Martina Jankoviča nahradil v bráne Richard Hlobil. Domácim sa v 43. minúte podarilo znížiť na 2:3 po strele Tomáša Baliaka, ktorý následne inkasoval žltú kartu. V 48. minúte vystriedal Hugo Morice Kristiána Pavlíka. Ďalšiu žltú kartu inkasoval domáci Samuel Briestenský. Záver zápasu priniesol krásne góly po strelách Davida Drahoša a Ivana Druzhkova čím zápas uzavreli výsledkom 2:6.

fkpdubravkaimas

FKP Dúbravka – FC IMAS

Výsledok: 2:6

Zostava (FKP Dúbravka): Matej Krempaský, Filip Polák (36´), Lukáš Kaniansky (C), Matej Šogor, Branislav Bridzik (68´), Martin Račkay, Šimon Štrbák (36´), Alexander Hoffmann, Samuel Briestenský, Timur Ivak, Matti Schifferer (27´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469943/)

Náhradníci (FKP Dúbravka): Damián Brenčič (27´), Hugo Krička (36´), Peter Gomboš, Tomáš Baliak (36´), Alex Čomor (68´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469943/)

Žlté karty (FKP Dúbravka): Samuel Briestenský (53´), Tomáš Baliak (45´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469943/)

Zostava (FC IMAS): Martin Jankovič (36´), Kristián Pavlík (48´), Tomáš Bálent (C), Evan Samuel Kilian, Alexander Machovich, Lucas Benkovský, Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Samuel Foltýn, Miroslav Toman, David Drahoš (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469943/)

Náhradníci (FC IMAS): Hugo Morice (48´), Šimon Zlocha, Richard Hlobil (36´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469943/)

Góly (FC IMAS): David Drahoš (56´, 62´), Ivan Druzhkov (23´, 67´), Patrik Škereň (32´), Kristián Pavlík (34´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469943/)

“Prvý majstrovský zápas sme odštartovali na pôde FKP Dúbravka. Hráčom sme dohovárali, aby sa už na rozcvičke zoznámili s menším ihriskom ako je u nás v TC Stupava. Prvých 15 minút z úvodného polčasu vyzeralo veľmi rozpačito. Kazili sme veľmi ľahké prihrávky a nedodržiavali taktické pokyny. Nevedeli sme sa dostať do zápasu. Nakoplo nás až prvé zakončenie. Od tohto momentu sme sa začali viac hýbať hlavne na súperovej polovici. Podarilo sa nám aj skórovať, ale súper ihneď dorovnal po našom nedôraze pri bránení obrannej štandardnej situácie. Do polčasu sa nám podarilo ešte dvakrát skórovať. Hráčov sme sa snažili upokojiť cez polčas a nabádať ich,
aby hrali jednoduchšie s ešte väčším pohybom. No, bohužiaľ, sme začali rovnako. Začali sme robiť elementárne chyby na našej polovici ihriska. Súper to využil a zatlačil nás na vlastnú polovicu. Podarilo sa im skórovať a tým skorigovať výsledok na 2:3. Nám sa podarilo zlomiť zápas po vsietenom góle zo štandardnej situácie. Až v tomto momente sme si všimli, že z hráčov opadla nervozita. Začali hrať uvoľnene, nekopili sa chyby a pridali sme aj ďalšie góly. S výsledkom sme spokojní, ale musíme pracovať na odstránení chýb.”