Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Starší žiaci zvíťazili v Jure

Gepardi z U15 zvíťazili nad ŠK Svätý Jur, mladší žiaci prehrali

Našich hráčov potrápil súper na domácom ihrisku. Hráčom U15 sa v 34. minúte podarilo dostať sa do vedenia po využitej šanci Zemana a keďže do konca zápasu už ani jedno družstvo gól nestrelilo, zápas sa skončil výsledkom 0:1.

Zápas U13 najprv prevzali domáci. V 15. minúte sa im podarilo vsietiť gepardom gól. Na to reagoval v druhom polčase Mlynka a v 47. minúte vyrovnal. Bohužiaľ, skóre sa už modro-čiernym nepodarilo udržať a v 48. minúte súper strelil gól na konečných 2:1.

2_imas-3

ŠK Svätý Jur – FC IMAS

Výsledok: 0:1

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Evan Samuel Kilian (51´), Samuel Foltýn, Alexander Machovich, Filip Tóth (C), Lucas Benkovský, Miroslav Toman (67´), Erik Zeman, Jakub Chochol, Tomáš Zeman (36´), Jožko Haramia (36´)

Náhradníci (FC IMAS): Bruno Sirota (51´), David Kovár (36´), Patrik Štvrtecký (36´), Pavol Zeman (67´)

Góly (FC IMAS): Erik Zeman (34´)

Žlté karty (FC IMAS): Jakub Chochol (68´)

Hodnotenie trénera:

“Zápas bol pre nás náročný. Súper bol fyzický a rýchly. Od začiatku sa snažili hrať dlhé lopty za našu obranu. Naši obrancovia si to okrem jedného pokusu postrážili a povyhrávali všetky súboje. Zvládali sme aj otváranie útoku od brankára, no nedarilo sa nám vo finálnej fáze. Veľakrát pri vedení útoku sme zvolili horšiu možnosť a stratili loptu. Keď sme sa dostali aj do zakončenia, tak sme nepremenili šancu. Našťastie sme strelili gól z priameho kopu. Gól padol do šatne a to nás povzbudilo. V druhom polčase sme sa snažili hrať jednoduchšie a vyhýbať sa zbytočným súbojom. Čiastočne sa nám to aj darilo. Gól sa nám nepodarilo dať. Zápas to bol fyzicky náročný, preto sme radi za takéto víťazstvo.”

imas-6

Výsledok: 2:1

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Boris Šimkovič, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Martin Mlynka (47´)

Žlté karty (FC IMAS): Martin Mlynka (prvá – 51´, druhá –  59´)

“Na ďalší zápas sme cestovali k súperovi do Svätého Jura. Vedeli sme, že súper bude bojovať, keďže nebodoval ešte ani v jednom zápase. Cez týždeň sme sa v tréningovom procese venovali činnostiam, aby sme sa vyvarovali chybám s predchádzajúcich zápasov. V šatni som chlapcom pripomenul, že hra v druhom polčase proti súperovi zo Senca ukázala, že futbal vieme hrať, ale treba v týchto výkonoch pokračovať naďalej. Začiatky zápasu máme slabé, nevieme zachytiť úvod a potom dobiehame všetko. Úvod ukázal, že súper je hrateľný, chlapci kombinovali, ale vo finálnej fáze sme sa trápili. Dostávali sme sa do šancí, ale všetko končilo v rukách brankára. V niektorých fázach hry boli úseky hry veľmi dobré, ale to bolo z našej strany všetko. Po viacerých chybách sme inkasovali ako prví a do konca prvého polčasu sme už nedokázali vyrovnať. Cez prestávku som niektorým hráčom povedal, aby hrali jednoduchšie a dodržiavali pokyny, ktoré si povieme. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, dokázali sme vyrovnať, no ďalší gól sme už nestrelili a po chybe opäť inkasovali. Domáci boli efektívni a preto aj zvíťazili.”

Hodnotenie asistenta trénera:

“Zápas so Svätým Jurom má dve tváre. Prvá je pozitívna. V určitých úsekoch hry sme pekne kombinovali, kolmými prihrávkami sme sa dostávali do obrannej zóny súpera a zakončovali sme útoky, čo sme nerobili v predošlých zápasoch. Nanešťastie prevažuje negatívna stránka zápasu, kde sme opäť raz urobili veľké množstvo individuálnych chýb. Niektoré chyby sú doslova fatálne , z ktorých má súper gólové šance. Taktiež kľúčovým faktorom, ktorý výrazne ovplyvnil zápas, boli individuálne výkony hráčov. Piati hráči z tímu podali nadpriemerné výkony, no zvyšok výrazne podpriemerné (nedostatočný). Takto sa zápasy nedajú vyhrávať. Naďalej musíme trpezlivo pracovať a učiť sa z vlastných chýb.”