Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U19

Tóth po zápase: “Dnes sme doplatili na nervozitu!”

Kategória U19 odohrala prvý majstrovský zápas

V zápase privítal IMAS na domácej pôde súpera z Bernolákova. Ten mal navrch od začiatku zápasu. Prvé negatívum prišlo už v dvanástej minúte, kedy sa hostia chopili vedenia po premenenom pokutovom kope. Domáci nevedeli vyrovnať a tak do polčasu súper zvýšil na 0:2. Tretí gól pridal v 61. minúte, na to však už domáci reagovali premenenými strelami Druzhkova a Marušáka. Napriek perfektnej šanci Druzhkova v závere zápasu sa už domácim nepodarilo vyrovnať a prvé zápas sezóny skončil výhrou hostí.   

fcimasimas

U19

FC IMAS – ŠK Bernolákovo

Výsledok: 2:3

 

Zostava: Jakub Martinovič, Daniel Šimovčík (46′), Peter Biesik, Marek Bilačič, Adrián Foltýn, Richard Dvoran, Filip Didek, Ivan Druzhkov, Lukáš Kaniansky, David Martin Turoň (18′), Peter Tóth (zdroj: https://sportnet.sme.sk/)

Náhradníci: Kristián Kobielský (18′), Branislav Dinko, Richard Hlobil, Šimon Marušák, David Drahoš (zdroj: https://sportnet.sme.sk/)

Góly: 74′ Ivan Druzhkov, 83′ Šimon Marušák (46′) (zdroj: https://sportnet.sme.sk/)

Žlté karty: 56′ Šimon Marušák (zdroj: https://sportnet.sme.sk/)

 

Hodnotenie trénera Tótha:

“Prvý majstrovský zápas v novej sezónne sme nezačali dobre. Od úvodného hvizdu sme boli zbytočne nervózni. Hostia dominovali od prvej minúty. My sme zaplatili v prvom polčase nováčikovskú daň. Absolútne nám nevychádzala kombinácia, hneď po zisku lopty sme našimi nevynútenými chybami loptu opäť stratili a dostávali sme sa pod tlak. Hráči nedodržiavali taktické pokyny pri prehusťovaní priestoru, otvárali súperovi nebezpečný priestor pre naším pokutovým územím a mali sme veľký problém so zachytením pohybu a nábehov súperových hráčov za našu obranu. Smerom do ofenzívy sme nevytvorili v prvom polčase prakticky nič. Prvý gól sme inkasovali po viacerých chybách a faule v našom pokutovom území, hostia penaltu premenili. Druhý gól opäť po hrubej individuálnej chybe. V polčasovej prestávke bolo v kabíne trochu kriku. Zmenili sme rozostavenie, nabádali sme hráčov, aby sa zbavili stresu a pokúsime sa niečo ešte so zápasom urobiť. Druhý polčas sme začali aktívne. Zlepšili sme pohyb, dôraz, tlačili sa do pokutového územia, vytvárali si strelecké pozície. Ale opäť prišla individuálna chyba a gól z polovice ihriska. Chlapci to však nezabalili, ďalej bojovali, aktívne napádali súpera a prichádzali šance. Dokázali sme sa dotiahnuť na rozdiel jedného gólu a tlačili sa za vyrovnaním. V 90. minúte ho mal na hlave Druzhkov, ale len o milimetre minul bránu. Bohužiaľ, vyrovnať sa nám nepodarilo. Dnes sme doplatili na nervozitu a veľké chyby. Musíme byť koncentrovaní od prvej až do poslednej minúty. Za druhý polčas si chlapci zaslúžia pochvalu, škoda toho prvého. Ideme ďalej. Spolu prehrávame, spolu vyhrávame.”

error

Nezabudni nás sledovať aj na