Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U19

Tóth po zápase s Račou: “Keď dáš do zápasu bojovnosť, srdiečko, chcenie, tak výsledok sa dostaví.”

Starší dorast si z Rače priniesol bod

Zápas sa napriek snahe oboch družstiev skončil remízou 2:2. V prvom polčase zápasu sa súperovi podarilo streliť dva góly. Nám sa naopak nepodarilo premeniť pokutový kop. V druhom polčase už boli výkony gepardov lepšie, podarilo sa vyrovnať a získať bod. Tréner Tóth je však so zápasom spokojný, ako uviedol v hodnotení.

imas19

U19

FK Rača Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 2:2

Zostava: Richard Hlobil, Marek Bilačič (C), Adrián Foltýn, Richard Dvoran, Ivan Druzhkov 90′, Lukáš Kaniansky, Peter Tóth, Kristián Kobielský 68′, Šimon Marušák 75′, Peter Biesik 90′, Daniel Šimovčík 46′

Náhradníci: David Drahoš 90′, Gregor Púchy 75′, Filip Didek 46′, Filip Tóth 68′, David Martin Turoň 90′

Góly: Filip Didek 65′, Filip Tóth 87′

Žlté karty: Adrián Foltýn 14′

Hodnotenie trénera Tótha:

“Dnes sme zavítali na ďalší majstrovský zápas do Rače. Čakali sme ťažký zápas, čo sa nám potvrdilo. Úvod nám vyšiel veľmi dobre, vychádzali nám kombinácie, dobre sme zachytávali kombináciu domácich a snažili sa zo získaných lôpt tlačiť do zakončenia. Prišla však chyba v bránení a domáci išli do vedenia. My sme však pokračovali v pressingu a získali sme pokutový kop, ktorý však Tóth nepremenil. Mali sme problém so štandardnými situáciami domácich, z čoho sme inkasovali aj druhý gól. To nás dostalo na kolená. Psychika išla dole a čakali sme na polčas. V polčasovej prestávke sme potrebovali chalanov zdvihnúť hlavne psychicky. Premiešali sme postovo zostavu, zmenili systém. Druhý polčas patril nám. Zjednodušili sme hru, snažili sme sa byť aktívni v útočnej zóne a hlavne neinkasovať. Tlačili sne sa do pokutového územia, z čoho pramenil druhý pokutový kop, ktorý Didek premenil. Snažili sme sa súpera dostávať pod tlak, čo sa nám darilo. V obrane sme boli pozorní, v útočnej fáze zdravo agresívni a tesne pred koncom sa nám Filipom Tóthom podarilo vyrovnať. Do konca zápasu sa stav už nezmenil. Dnes to nebol pekný zápas, ale bola tam bojovnosť a sme presvedčení, že tento zápas chlapcom pomôže hlavne po mentálnej stránke. Keď dáš do zápasu bojovnosť, srdiečko, chcenie tak výsledok sa dostaví. S bodom sme spokojní.”