Archív článkov,  INTER Academy projekt,  Rozhovory,  U17,  U19

Tréner Murár smeruje do 1. českej futbalovej ligy

O lodivoda dorasteneckého družstva FC IMAS prejavil záujem 1.FK Příbram

Tréner Murár sa už tento týždeň predstaví ako asistent trénera v najvyššej futbalovej lige v Českej republike. Rovnako, ako táto ponuka zaskočila aj samotného trénera Murára, zaskočila aj predstaviteľov FC IMAS. „Bolo to však veľmi milé prekvapenie. Dnes totiž žijeme dobu, kedy očakávame prevažne negatívne správy. Záujem 1.FK Příbram o trénera Murára bol pre nás potešením, nakoľko si jeho kvality, ktoré si plne uvedomujeme, cenia aj mimo Slovenska,“ povedal o progrese lodivoda U19 Ivan Konfráter.

imas-3

Samozrejme, záujem zo strany českého klubu Jána Murára potešil: „Veľmi si cením túto príležitosť. Prišla v čase, keď na Slovensku momentálne mládežnícky futbal nemá zelenú. Je to príležitosť, ktorá má posunie vpred v mojej trénerskej kariére. Veľmi ďakujem vedeniu IMASu ako aj trénerom, ktorí ma v tejto príležitosti podporili.“

Napriek tomu, že by sme trénera Murára naďalej mali v našej aktívnej štruktúre, chápeme, že situácia v súvislosti s amatérskym futbalom je dnes na Slovensku nepriaznivá. Nevieme, kedy sa opäť dostaneme na ihrisko, preto chápeme, že tréner Murár prijal túto ponuku a rozhodol sa obohatiť svoje skúsenosti prácou s prvoligovým mužstvom.

Keďže Ján Murár v FC IMAS zastával aj funkciu športového riaditeľa, na jeho miesto nastúpi Peter Tóth. Sme presvedčení o tom, že Peter bude funkciu športového riaditeľa vykonávať minimálne tak dobre, ako ju vykonával Janko.

Veríme, že s trénerom Murárom ešte niekedy nadviažeme na doterajšiu spoluprácu, a že mu práca v FC IMAS a projekte INTER Academy Bratislava poskytla dostatok profesionálnych skúseností, na ktoré môže nadviazať.

Želáme Jankovi veľa šťastia a úspechov v 1. českej futbalovej lige, a ďakujeme za prácu, ktorú si u nás vykonával dôkladne a zodpovedne!

imas19

 

error

Nezabudni nás sledovať aj na