U15 opäť vyhrala

Kategória U15 zvládla veľkonočné stretnutie s družstvom FC Slovan Modra

5 majstrovských stretnutí, 5 výhier – taká je bilancia našich starších žiakov. V dnešnom zápase opäť predviedli skvelé výkony, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. V prvom polčase padol prvý gól v osemnástej minúte, ktorým poslal hostí Alexej Suchanský do vedenia. Do kabín sa však odchádzalo za remízového stavu, ktorý zabezpečil strelou Marek Očenáš tesne pred koncom prvého polčasu.

V druhom polčase nás poslal do vedenia Ivo Druzhkov v 50. minúte. Nasledovalo striedanie na oboch stranách. Najprv Richarda Dvorana nahradil Tomáš Bálent, potom Juraj Leng prišiel na miesto Jakuba Holeca. Na strane hostí nahradil Samuela Šefčíka Šimon Urbanec. V 64. minúte zvýšil náskok IMASu Patrik Škereň. V 64. minúte prišiel na trávnik Daniel Deák a na lavičku odišiel strelec prvého gólu Očenáš. To, že 3 body ostanú doma zapečatil Paťo Škereň v 66. minúte. Zápas sa skončil výsledkom 4:1.

u15

ilustračná fotografia

FC IMAS – FC Slovan Modra

Výsledok: 4:1

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, David Martin Turoň, Denis Maroš, Richard Dvoran, Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Filip Didek, David Drahoš, Marek Očenáš, Juraj Leng, Adrián Foltýn (C)

Náhradníci (FC IMAS): Tomáš Bálent, Daniel Deák, Jakub Holec

Góly (FC IMAS): Marek Očenáš (35´), Ivan Druzhkov (50´), Patrik Škereň (64´, 66´)

Zostava (FC Slovan Modra): Dalibor Mikes, Tomáš Tichý, Šimon Held, Jakub Vyskočil, Samuel Urbanovský, Roman Tabaček (C), Alexej Suchanský, Nicolas Pachinger, Lukáš Koník, Samuel Šefčík, Vendelín Dudo (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/375057/)

“Zápas prebiehal počas veľkonočných sviatkov a to bolo badateľné na našej hre. Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovaní. Našej hre chýbalo viac pohybu, trpeli sme na slabú ponukovú činnosť, množstvo nepresných prihrávok a hlavne sme prehrávali ľahké súboje o loptu. Naša nekoncentrácia sa prejavovala aj v zakončení. V prvom polčase sme si vytvorili osem čistých gólových šancí, no chýbal nám rozum a pokoj na kopačkách. Súper hrozil hlavne z dlhých prihrávok za obranu. Podarilo sa mu skórovať z jednej strely na bránu, ktorá vyústila z nášho nedôrazu v strede pola. Našťastie sa nám podarilo ešte skórovať do polčasu po peknej kombinačnej akcii. Chalanom sme v kabíne vysvetlili, aby boli pri zakončení pokojnejší a trpezlivejší, že ten gól príde. Do druhého polčasu sme vstúpili o niečo lepšie. Využívali sme viac kraje ihriska. Zlom prišiel po druhom góle Ivana Druzhkova. Chalani začali byť pokojnejší. V posledných desiatich minútach sme pridali ešte dva góly po pekných individuálnych akciách Patrika Škereňa. Nebol to náš najlepší zápas. Veľmi sme sa vytrápili na vlastných chybách. V zápase ale chalani ukázali futbalové srdiečko. Prehrávali sme, no nevzdali to a išli si za víťazstvom. Bývajú aj takéto náročné zápasy a tie ukazujú charakter mužstva.”