“Úvod zápasu ukázal, že to bude veľmi náročný zápas!”

Zostava: Hlobil, Dvoran, Foltýn, Maroš, Marušák, Šimovčík, Puchý, Kubinec, Morice, Deák

Striedajúci: Škereň, Turoň, Drahoš

Výsledok: 2:4

Góly: Kubinec, Šimovčík

“Druhý zápas sme odohrali opäť proti tímu z vyššej ligy. Prvý polčas sme začali veľmi dobre. Hrali sme kombinačne, boli sme aktívni v pohybe, riešili sme konštruktívne rozohrávku, vychádzalo nám presúvanie ťažiska hry. Vytvorili sme si šance, ktoré sme nepremenili. Nastrelili sme aj dvakrát konštrukciu brány, nevyužili stopercentné šance. Ku koncu polčasu začal byť súper aktívnejší, využíval rýchleho útočníka, ktorého sme si dvakrát nechali za sebou v prvom polčase a potrestal nás za to. Po prvom polčase stav 2:2. V druhom polčase sme prestali hrať našu hru. Komplikovali sme si už od obrany rozohrávku zbytočným vozením lopty alebo ľahkými stratami. Aj keď sme sa už dostali do prechodovej fázy stroskotali sme na slabej ponuke v útoku. Napriek tomu sme si dokázali vytvoriť sľubné šance, ktoré sme alibisticky spálili. Na rozdiel od nás súper využil svoje šance, kedy sme si nechali opätovne hráča za sebou. Nakopilo sa množstvo taktických a individuálnych chýb, ktoré v druhom polčase zmenili obraz zápasu.”

imas

ilustračný obrázok

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Druhý zápas v rámci zimnej prípravy sme odohrali na domácej pôde v Stupave. Hrali sme na veľmi ťažkom teréne, ktorý nám robil veľké problémy. Chýbali nám niektorí chlapci a preto boli povolaní aj hráči z prípravky ako v predchádzajúcom zápase. Už úvod zápasu ukázal, že to bude veľmi náročný zápas, keďže ihrisko nebolo v dobrom stave a lopta sa po snehu veľmi kĺzala, čo nám robilo veľké problémy pri spracovaní lôpt. Chlapcom som pripomínal, aby hrali jednoducho a zbytočne nedržali loptu, lebo to bude potom boj a nie futbal. V prvom polčase sa chlapcom nedarilo kombinovať, utekala im lopta a v niektorých momentoch zbytočne dlho držali loptu, keď sme mohli ísť do protiútoku. Nakoniec sa nám podarilo skórovať, ale vzápätí sme lacno inkasovali. Cez polčas som chlapcom povedal, aby sme sa zobudili a začali hrať, pretože doteraz to bolo z našej strany veľmi zlé a nedodržujeme pokyny a taktiku, ktorú som povedal v šatni. Do druhého polčasu som spravil niekoľko zmien, ale naša hra sa nezlepšila a veľmi sme sa trápili. Dokázali sme opäť skórovať, ale súper po našej nedôslednosti zo štandardnej situácií opäť vyrovnal. S pribúdajúcim časom to bol skôr boj ako futbal a v závere sme ešte raz inkasovali a nakoniec prehrali 2:3. Výsledok nie je podstatný, ale výkon, ktorý zaostal za všetkými očakávaniami. Poznám chlapcov a viem, že vedia hrať aj lepšie. Zatiaľ to bol náš najhorší výkon od jesene.”