V ďalšom prípravnom zápase sa zrodila remíza

Naši hráči dnes vycestovali do neďalekého Malinova, kde odohrali ďalší prípravný zápas. Prvý polčas sa skončil vyrovnane a to 0:0. Napriek počiatočnému vedeniu v druhom polčase domáci dokázali zápas otočiť vo svoj prospech. Nám sa však podarilo vyrovnať a keďže ďalšie góly už nepadli, zápas sa skončil výsledkom 2:2.

malinovo-imas

TJ Malinovo – FC IMAS

Výsledok: 2:2

Góly: Foltýn, Turoň

Zostava: Učeň, Bálent, Dvoran, Maroš, Turoň, Mesároš, Foltýn, Richter, Didek, Škereň, Hoffer, Zlocha, Hlobil, Zelenák, Tóth, Biesik, Magula, Marušák

Hodnotenie trénera Tótha:

“Dnešný zápas sme odohrali s fyzicky vyspelejším súperom. Chalani sa nezľakli a odohrali veľmi dobrý zápas. Kombinačne sme súpera prevýšili a dokázali sme si vypracovať strelecké príležitosti. Snažili sme sa o rýchle odovzdávanie lopty, kolmé prihrávky za obranu súpera a nábehy z krídelných priestorov. Čo sa týka rozohrávky v obrannej zóne, fungovala nám veľmi dobre, chalani riešili aj ťažké situácie futbalovo a dokázali vykombinovať súpera, neznížili sa k žiadnemu nakopávaniu. Samozrejme, že sa vyskytli aj chyby, hlavne v presúvaní do ťažiska hry, ale to sú systémové veci, ktorým sa budeme venovať v tréningovom procese. Polčas skončil 0:0, v druhom polčase sme sa dostali do vedenia. Domáci síce skóre otočili, chlapci však dreli do konca a v poslednej minúte zápasu sme vyrovnali. Každý jeden hráč si dnes zaslúži pochvalu za výkon.”

Hodnotenie trénera Hančíka:

“Nastúpili sme na svoj druhý zápas proti TJ Malinovo. Už od začiatku nám bolo jasné, že musíme hrať rýchly kombinačný futbal po zemi, keďže náš súper bol starší a fyzicky silnejší. Od prvých minút sme sa snažili hrať po zemi a rýchlymi kolmými prihrávkami prejsť za obranu súpera. V prvých minútach sme sa aj dostali takýmto spôsobom za obranu a zakončili strelou na bránu. Všetky akcie, ktoré začínali od brankára, sme riešili futbalovo a po zemi. Hráči sa nezbavovali lopty zbytočnými nakopávanými loptami k súperovi. Dostali sme sa do zopár šancí, no opäť sme mali problém so zakončením. Chyby, ktoré nastali v prvom polčase, boli skôr systematické, kedy sme medzi zálohou a útokom vytvárali veľkú medzu a taktiež veľké diery vznikali medzi obrancami pri dlhých nakopávaných loptách od súpera. V druhom polčase sme preskupili na 4-5-1. Po pár minútach sme začali kontrolovať ešte viac loptu a nevznikali v strede poľa veľké medzery. Súper hrozil dlhými loptami za obranu, z čoho sme inkasovali dva góly. Celkovo hodnotím kladne výkon hráčov, napriek fyzicky náročnému súperovi sa zápasu nezľakli a odmakali ho naplno.”