Archív článkov,  Koronavírus,  Rozhovory

Veľká noc

Vážení rodičia, milí hráči, fanúšikovia,
dovoľte mi, aby som sa k Vám v týchto prebiehajúcich sviatkoch prihovoril.

 

Veľká noc, obzvlášť tá tohtoročná, so sebou prináša čas, kedy si môžeme uvedomiť naše strasti, trápenia a bolesti. Tí šťastnejší môžu tieto sviatky prežívať v kruhu najbližších, iní len pri myšlienke na nich, bez objatí a s nádejou, že tento náročný čas čoskoro skončí. 

Zároveň však môžeme povedať, že Veľká noc so sebou prináša aj optimizmus. Tieto sviatky sú symbolom znovuzrodenia a počas nich máme možnosť sledovať prebúdzajúcu sa prírodu, spev vtákov či pučanie kvetov. Ako povedal biskup Judák: “V prírode je naozaj vpísaná Veľkonočná idea. Je to „idea veľkého protikladu života: mystérium utrpenia  a smrti,  mystérium plaču  a smútku na jednej strane,  a mystérium vzkriesenia a svetla na druhej strane. Áno, zázrak nového života v prírode je pre vnímavé oči a srdcia znamením iného zázraku: víťazstva nad smrťou a hriechom, prostredníctvom smrti  a vzkriesenia Ježiša Krista – Božieho milovaného Syna.”

 

Vážení rodičia, milí hráči, už dlho vedieme náročný boj a všetci dúfame, že to čoskoro skončí. Uvedomili sme si hodnoty a tešíme sa z maličkostí. Je pre nás náročné byť izolovaní a všetci chceme späť “svoje životy.”
Dovoľte mi preto, aby som Vám pri príležitosti týchto obzvlášť špecifických sviatkov zaželal veľa zdravia, síl, nádeje a svetlo do Vašich životov.

Ivan Konfráter

FC-IMAS-easter

error

Nezabudni nás sledovať aj na