Víťazná odveta

Vonkajší zápas s družstvom Lokomotíva Devínska Nová Ves gepardi zvládli.

Kategória U17 vycestovala v nedeľu do Devínskej Novej Vsi, kde odohrala majstrovský zápas proti tunajšiemu družstvu. Prvý polčas sa skončil bezgólovo, druhý otvoril gólom v 47. minúte Marek Bevelaqua. Na Mareka nadviazal Peťo Tóth, ktorý súperovi vsietil gól v 60. minúte. Nasledovali dve striedania na strane domácich, kedy Viliama Šimečeka nahradil Samuel Veselský a Ariana Alijaja vystriedal Erik Hoffer, ktorý v 76. minúte znížil na 1:2. Koniec polčasu priniesol už len striedanie Jaroslava Richtera za Dávida Pfundtnera. Po osemdesiatich minútach skončil zápas výsledkom 1:2

imasu17

ilustračná fotografia

Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC IMAS

Výsledok: 1:2

Zostava (Lokomotíva Devínska Nová Ves): Jozef Balog, Branislav Brečka, Tomáš Guliš, Samuel Šimeček (66´), Michal Šafárik, Tomáš Jarab (C), Dominik Havel, Mario Birvoň, Ján Pavlov, Arian Alijaj (70´), Viliam Šimeček (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388882/)

Náhradníci (Lokomotíva Devínska Nová Ves): Erik Hoffer (70´), Samuel Veselský (66´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388882/)

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Peter Biesik, Peter Tóth (C), Marek Bevelaqua, Marek Bilačič, Tomáš Magula, Jaroslav Richter (77´), Filip Piroha, Nino Obert, Richard Dvoran

Náhradníci (FC IMAS): Dávid Pfundtner (77´)

Góly (FC IMAS): Marek Bevelaqua (47´), Peter Tóth (60´)

Hodnotenie trénera Murára:

“Odohrali sme výborný zápas na ihrisku v Devínskej Novej Vsi. Od začiatku si chlapci plnili svoje úlohy a taktické pokyny. Obrana hrala výborne, prakticky celý zápas súpera k ničomu nepustili. Stredová formácia s útočnou si vypracovali niekoľko výborných príležitostí na strelenie gólov. Hrozili sme najmä zo štandartných situácií, ktoré sa musia premieňať. Chlapci odohrali veľmi dobrý kolektívny výkon, na ktorý by sme chceli nadviazať na najbližší zápas proti Petržalke.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“V ďalšom majstrovskom zápase sme nastúpili proti súperovi z Devínskej Novej Vsi. Od úvodného hvizdu rozhodcu sme prevzali opraty zápasu do rúk. Mali sme obavy z terénu, predsa len trénujeme na umelej tráve, ale chalani sa s tým vysporiadali veľmi dobre. Kombinačne sme dominovali, veľmi dobre fungovala spolupráca stredu poľa s obranou a dokázali sme sa kombinačne presadzovať. Veľmi dobre sme dokázali využívať kraje ihriska, našou aktivitou sme súpera nepúšťali do kombinačnej hry, donútili sme ho nakopávať dlhé lopty a to sme dokázali pokryť. Polčas skončil bez gólov. Cez polčasovú prestávku sme nabádali chlapcov, aby ešte zvýšili aktivitu. Začali sme súpera ešte viac dôraznejšie dostupovať, získavali sme lopty už v stredovej zóne, vnikali kolmými prihrávkami za obranu súpera a vytvárali sme si gólové príležitosti. Domáci znervózneli, nedokázali zachytávať naše nábehy a strelili sme dva góly. Naďalej sme veľmi dobre kombinovali, súpera sme nepustil k ničomu, v obrannej fáze sme sa dokázali zabezpečiť. Domáci z ojedinelej pološance 4 minúty pred koncom strelili gól, ale my sme umnou hrou zvládli zápas do víťazného. Dnes si všetci do jedného zaslúžia pochvalu.”