Vstup do jarnej časti súťaže výhrou

Kategória U17 začala jarnú časť sezóny zápasom s MFK Rusovce na domácej pôde.

Hneď v úvode prvého polčasu sa gólom do našej siete blysol Martin Csiba. V 15. minúte jeho spoluhráč Králik vsietil gól do vlastnej brány na stav 1:1 a do polčasu prišla už len žltá karta pre Lukáša Ježovíta.

Po polčase sa podarilo zvýšiť náskok našim gepardom po strele Filipa Pirohu. Na tri jedna zvýšil náskok domácich Miroslav Sagan v 63. minúte. Záver polčasu sa niesol opäť v žltej farbe, kedy v 70. minúte prišla žltá karta pre Peťa Biesika a Šimona Žiláka.

imastraining-(7)

ilustračná fotografia

FC IMAS – MFK Rusovce

Výsledok: 3:1

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Peter Biesik, Adrián Foltýn, Peter Tóth (C), Marek Bevelaqua, Marek Bilačič, Tomáš Magula (60´), Jaroslav Richter (80´), Filip Piroha (77´), Nino Obert (72´)

Náhradníci (FC IMAS): Dávid Pfundtner (77´), Richard Dvoran (60´), Šimon Marušák (80´), Filip Didek (72´)

Góly (FC IMAS): Filip Piroha (57´)

Žlté karty (FC IMAS): Peter Biesik (70´)

Zostava (MFK Rusovce): Dominik Podhajeczký, Patrik Papp (29´), Marek Dvorák, Oliver Obetko, Artur Varmuža (C), Victor Verbraeken, Jakub Krajniak (7´), Branislav Reimann, Miroslav Sagan (70´), Marek Králik, Martin Csiba (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388877/)

Náhradníci (MFK Rusovce): Šimon Žilák (7´), Lukáš Ježovít (29´), David Fekete (70´), Kristián Frič, Richard Režňák (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388877/)

Góly (MFK Rusovce): Martin Csiba (10´), Marek Králik (15´ vlastný gól), Miroslav Sagan (63´ vlastný gól) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388877/)

Hodnotenie trénera Murára:

“Prvý jarný majstrovský zápas nás čakal veľmi ťažký súper Rusovce. Začiatok zápasu a hlavne celý prvý polčas bolo veľa nepresností. Z našej strany to bolo veľmi nervózne, báli sme sa hrať a robili sme veľa chýb a zbytočných faulov. Práve z jednej takej situácie nám súper strelil gól z priameho kopu. Nám sa podarilo vyrovnať zo štandardnej situácie vlastným gólom súpera. Druhý polčas bol už lepši z našej strany. Chlapci zvýšili pohyb, boli dôraznejší v osobných súbojoch a nútili súpera k chybám. Podarilo sa nám streliť ešte 2 góly a po pekných akciách Pirohu a Bevelaqua 2x opečiatkovali brvno konštrukcie brány. Celkový dojem za bojovnosť a húževnatosť hodnotím pozitívne, ale stále máme na čom pracovať a zdokonalovať sa.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“V prvom majstrovskom zápase po dlhej zimnej prestávke sme nastúpili proti kvalitnému súperovi. Od úvodu zápasu sme neboli vo svojej koži. Hostia boli dôraznejší a napádali našu rozohrávku už v zárodku, čo nám robilo veľké problémy. Boli sme bez pohybu a viazla nám rozohrávka. Ku koncu polčasu sa hra značne pritvrdila z jednej aj z druhej strany a futbal išiel bokom. Polčas skončil 1:1. V prestávke sme chlapcom prehovorili do duše, ukľudnili emócie. Druhý polčas bol už úplné iný. Zvýšila sa ponuková činnosť, dokázali sme vykombinovať aj ťažké herné situácie a využívať krajných hráčov v ofenzíve. Vytvárali sme si nebezpečné situácie a konečne sme dokázali dotlačiť situácie v pokutovom území do gólov. V závere zápasu opäť vzbĺkli zbytočné emócie a škaredé zákroky. Musíme popracovať aj na mentálnej stránke našich chalanov, aby dokázali tieto situácie ustáť a presadiť sa futbalovo. Mrzí nás zranenie nášho kapitána Tótha a dúfame, že to nebude nič vážne.

Záverom by som rád zverejnil reakciu brankára hostí Dominika Podhajeczkého. Prišla mi od neho súkromná správa, ktorá dokazuje, že chlapec v jeho veku to má v hlave veľmi dobre nastavené. Na ihrisku sme súperi, ale po zápase ostaňme priatelia. Dominik, veľký palec hore.

CITUJEME: Dobrý tréner, chcel by som sa ospravedlniť za našich v tom dnešnom zápase. Zápas by bol o dosť lepší, keby si rozhodca vedel spraviť poriadok na ihrisku, ale nevadí, aj také sa stáva, ďakujeme za zápas. Držte sa a dúfam, že Pedrovi nič nie je a bude čoskoro fit. 😉💪🏻”