Archív článkov,  Z pohľadu...

Z pohľadu hráča: o príprave, zápasoch U17 a obľúbenom jedle

Po hodnotení trénera a trénerov Vám prinášame aj rozhovor s našimi hráčmi z U17

Ako prvého sme vyspovedali Filipa Pirohu, ktorý do družstva prišiel počas zimnej prípravy. Zaujímalo nás, ako sa pozerá na kolektív – jeho súdržnosť v tak krátkom čase? „No súdržnosť je dobrá, kolektív je taktiež dobrý, tréningy sú veľmi dobré, ale úroveň súťaže je veľmi nízka.“ Filipovi sa podarilo streliť prvý gól v drese IMASu v zápase proti Rusovciam. Je pre Teba výnimočným alebo ide len o jeden z mnohých? „Pre mňa to bol gól jeden z mnohých, pretože strieľam a strieľaval som góly pravidelne, hlavne keď som hral na hrote. Dokážem sa presadiť gólovo aj z defenzívy.“

ZpohladuPiroha

Zo svojho súkromia nám Filip prezradil, kto je jeho futbalový vzor: „Leo Messi a ešte Icardi.  Messiho obdivujem už od čias, keď som začal s futbalom a bol to môj vzor tiež v tých časoch, keď som bol malý. Icardiho som začal mať rád, keď som začal v IMASe hrať, ale obdivujem jeho výber miesta a taktiež inštinkt na góly.“ Pre každého futbalistu je najobľúbenejšou aktivitou, samozrejme futbal, okrem neho má však Piroha rád aj iné aktivity: „Všetky športy mám ako tak rád a bavia ma, ďalej mám rád spoznávanie nových ľudí a ešte spanie.“ Najťažšou otázkou bola otázka zameraná na jeho obľúbené jedlo. „Fu, tak toto je ťažká otázka, čo mi položia na stôl, tak to zvyčajne zjem, ale najviac mám rád kuracie a teľacie mäso,“ dodal Filip.

Pevnou súčasťou družstva je aj Lukas Gríger, ktorý má pred sebou spolu so spoluhráčmi ešte množstvo zápasov: „Áno, je pravda, že máme pred sebou ešte množstvo zápasov, no pokiaľ ide o súpera nemôžem hovoriť, ktorý zápas bude najťažší. Každý zápas je pre nás dôležitý a každý jeden zápas nás niečo naučí.“ Lukas sa koncentruje na každý zápas a vždy sa snaží podať čo najlepší výkon. Je si však vedomý, že vždy je na čom pracovať čo, samozrejme, platí pre každého. 

ZpohladuGriger

„Osobne si myslím, že moje výkony sú viac menej dobré. Samozrejme, stane sa, že mi niekedy nevyjde zápas, ale napriek tomu sa snažím. Vo väčšine zápasov, ktoré mám za sebou, som so svojimi výkonmi spokojný. Z môjho uhla pohľadu by som mal zapracovať na sile, tým myslím byť pevnejší v súbojoch a naopak mám pocit, že som sa zlepšil vo futbalovom rozmýšľaní. Trénerov mám perfektných, takže celkovo mám pocit, že som sa zlepšil vo futbale,“ dodal Gríger. 

Pre Lukasa však nie je dôležitý len futbal, svedomito pristupuje aj ku škole: „Veľa voľného času nemám, lebo vždy som na tréningoch, ale keď mám čas, tak sa učím do školy. Treba to stíhať – futbal so školou. Je to náročné, ale zatiaľ to ide. Preto keď nemáme tréning, tak čas venujem škole.“ Na záver sme sa aj jeho pýtali na obľúbené jedlo. „Pokiaľ ide o jedlo, vyslovene najobľúbenejšie nemám, za to mám celkom veľa obľúbených jedál. Nebudem menovať všetky, lebo by sme tu boli do večera,“ povedal Lukas.

error

Nezabudni nás sledovať aj na