Archív článkov,  Z pohľadu...

Z pohľadu riaditeľa: o zápase U15

Kategória U15 predvádza na ihrisku v jarnej časti sezóny skvelé výkony. O plné tri body ich pripravilo až družstvo FC Družstevník Budmerice, ktoré vyhralo na domácom ihrisku najtesnejším rozdielom 1:0. Následné kolo sa odohralo na ihrisku v Stupave, kde FC IMAS privítal FC Rohožník. Na zápas sa teraz pozrieme z pohľadu technického a logistického riaditeľa Ivana Konfrátera.

fcimas_fcrohoznik02„Zápas sa hral za veľmi nepriaznivého počasia – za neustáleho dažďa. Pred samotným zápasom som sledoval rozcvičenie našich hráčov. Už počas rozcvičenia som videl na hráčoch odhodlanie odčiniť zlý dojem a výkon zo zápasu v Budmericiach. V šatni to žilo, milo ma prekvapila hudobná produkcia v šatni, chalani počúvali hymnu Interu Miláno. Chalani už v šatni deklarovali, že ich mrzí predošlý zápas,“ povedal k predzápasovej atmosfére Konfráter.

Hráči sa od začiatku hvizdu sústredili na zápas, čo sa potvrdilo už v 12. minúte gólom do siete súpera. Zápas sa skončil rozdielom vyše dvoch tried a tak nás zaujímalo, ako hodnotí technický a logistický riaditeľ celý zápas. „Od úvodu zápasu chalani išli za svojim cieľom, videl som, že sa snažia dodržiavať pokyny trénera, počul som vzájomnú komunikáciu hráčov, vzájomné povzbudzovanie. Vzájomné zastupovanie a pomoc na ihrisku boli na výbornej úrovni. Chalani sa snažili hrať po zemi, videl som veľmi málo nakopávaných lôpt, snažili sa mať loptu pod kontrolou a kombinačnou hrou sa snažili presadiť proti obrane súpera. V strede ihriska umne rozdávali loptu Ivan Druzhkov a Samuel Kubinec. Na krajoch im veľmi dobre sekundovali rýchle krídla Patrik Škereň a Gregor Púchy. Naša obrana zbierala všetky nakopávané lopty súpera. Sebavedomo pôsobila celá obranná línia nášho družstva. Hra z našej strany bola plynulá, mala spád. Videl som veľmi veľa pekných futbalových myšlienok, ktoré naši hráči dokázali pretaviť do gólového efektu.“  

fcimas_fcrohoznik03Aj v tomto zápase sa však ukázali isté nedostatky, ako teda Ivan hodnotí hráčov? „Celkovo môžem napísať, že títo hráči urobili za rok pôsobenia v INTER Academy IMAS – Slovakia veľký progres. Ich výkonnosť sa, z môjho pohľadu, od augusta 2018 do tohto zápasu veľmi zvýšila. Hráči majú veľmi dobrý prehľad v hre, herné činnosti jednotlivca sú na požadovanej úrovni. Všimol som si ale aj to, že koordinačné schopnosti niektorých hráčov nie sú na požadovanej úrovni. Tu musia hráči na sebe pracovať pod odborným vedením svojho trénera a asistenta.“

V klube pôsobil v minulej sezóne popri permanentnom trénerovi istý čas aj taliansky koordinačný tréner David Chiodo, ktorý hráčom pomáhal odstrániť tieto nedostatky. Už teraz vieme, že o týždeň priletí opäť pomôcť našim hráčom. „Po vyhodnotení tohto problému s našimi talianskymi spolupracovníkmi sme sa rozhodli povolať k nám na Slovensko odborníka na koordináciu Davida Chioda. Od 29.5. do 14.6.2019 bude pôsobiť v našej akadémii a bude nápomocný pri nasmerovaní našich trénerov a hráčov správnym smerom, aby boli schopní odstrániť tieto nedostatky,“ dodal na záver Ivan Konfráter.

 

Ďakujeme za rozhovor!  

error

Nezabudni nás sledovať aj na