Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  Rozhovory,  U17,  U19,  Z pohľadu...

Z pohľadu Tótha o príprave a začiatku sezóny

V nedeľu odohrala kategória U17 prvý majstrovský zápas sezóny 2020/2021

S trénerom Petrom Tóthom sme sa rozprávali o letnej príprave, prvom majstrovskom zápase aj o koronavírusovej prestávke. Zverenci trénera Tótha privítali v nedeľu na domácom ihrisku družstvo NŠK 1922 Bratislava. Zápas sa skončil priaznivým výsledkom 4:0, šance premenili Magáth, Košík a Didek. 

Tréner Tóth konštatoval, že hráčom chvíľu trvalo, kým sa dostali do zápasu, no už v šestnástej minúte padol do siete súpera prvý gól. Zápas Tóth zhodnotil: “Za prvý polčas mali hostia jednu stopercentnú šancu, ale podržal nás náš brankár perfektným zákrokom. Druhý polčas začal súper tlakom, snažili sa o strelenie kontaktného gólu, nám chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do svojho tempa. Podarilo sa nám streliť štvrtý gól a prakticky sme rozhodli o zápase. Taktickou hrou sme zápas doviedli do víťazného konca.”

DSC09380

Ako uviedol Tóth v hodnotení, v prvom majstrovskom zápase bola kvalita na oboch stranách. Napriek tomu, že tréneri očakávali náročný zápas, tešili sa naň. “Na prvý majstrovský zápas sme sa po dlhom čase všetci tešili, boli sme plní očakávaní. Očakávali sme veľmi ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Súper bol veľmi kvalitný, ale my sme sa dokázali namotivovať, chlapci splnili všetky taktické pokyny, podali veľmi dobrý kolektívny výkon a súpera sme zdolali rozdielom triedy,” povedal Tóth.

S trénerom Tóthom sme sa vrátili ešte ku koronavírusovej prestávke, ktorá podľa neho mala negatívny vplyv na hráčov ale aj trénerov: “V takejto nečakanej situácii sme sa všetci ocitli prvýkrát a pevne veríme, že sa už opakovať nebude. Počas tejto prestávky sme si s chalanmi nastavili tréningový proces prostredníctvom skupiny na sociálnej sieti, kde sme spoločne cvičili online. Samozrejme, že takéto cvičenie nenahradí tréning na futbalovom ihrisku, cieľom bolo udržať chalanov aj mimo ihriska v pohybe.”

WhatsApp-Image-2020-04-08-at-10.36.56

Rovnako, ako žiaci aj letná príprava dorastencov sa začala koncom júla: “Letnú prípravu sme začali 20. júla. Spoločne s trénerom Murárom a trénerom Willmannom sme otvorili nový projekt, kde sme spojili kategórie U17 a U19 do spoločného tréningového procesu. V prvých dňoch tréningov sme sa postupne zoznamovali s novými hráčmi U17, ktorí k nám prišli z U15. Priebeh letnej prípravy sme mali naplánovaný do posledného detailu, ale z rôznych príčin nám niektorí súperi na poslednú chvíľu odvolali naplánované prípravné zápasy, čo nám urobilo nemalé problémy. Čo sa týka prístupu chlapcov k tréningu, nemáme väčšie výhrady, ale sú tam aj nedostatky, ktoré budeme musieť odstrániť. A to hlavne maximálne nasadenie v tréningovom procese, ktoré sa musí vyrovnať nasadeniu v zápase,” povedal lodivod U17.

DSC09340

Napriek niekoľkým zrušeným zápasom sa dorastencom podarilo odohrať zápas s Račou, Modrou či seniormi z FKM Stupava. Tóth vyzdvihol zápas s Račou: “Prípravný zápas s FK Rača, ktorý skončil remízou, nám trénerom ukázal, že chalani dokážu preniesť tréningové veci aj do zápasu. V tomto zápase chalani pochopili, že dokážu hrať aj úplne iným systémom, ako hrávali doteraz.”

2_imas-3

Počas leta sa posilnila kategória U17 a otvorila kategória U19. “Nastali posuny hráčov z kategórie U15 do U17, z kategórie U17 do U19 a zároveň k nám pribudli noví hráči z iných klubov, brankár Jakub Martinovič, útočníci Maximilián Magáth a Daniel Gunár,” dodal Tóth. 

2_imas-2

Na záver nás zaujímalo, na ktorý zápas sa s hráčmi v jesennej časti tešia alebo sa ho obávajú. Tréner Peter Tóth v tom má jasno. “Úprimne sa tešíme na zápas v Jarovciach, s ktorými máme nadštandardné vzťahy, hrajú pekný kombinačný futbal ako my, určite to bude kvalitný zápas z oboch strán. Pre nás bude každý zápas náročný, nakoľko chceme v každom herne dominovať,” dodal na záver tréner U17.

error

Nezabudni nás sledovať aj na