Archív článkov,  Rozhovory,  U15,  Z pohľadu...

Z pohľadu trénera Holáska: „Všetci boli ako jeden muž!“

Aj toto povedal tréner Holásek o svojom účku, s ktorým absolvoval počas prípravy zápasy v Maďarsku s miestnymi akadémiami. Anton Holásek pôsobí v klube od jeho začiatku. Kategóriu U15 sa mu podarilo doviesť do druhej ligy, kde obsadzujú prvé priečky. Ako hodnotí jeseň a ktorý zápas bude pre neho výzvou? Opäť Vám ponúkame krátky rozhovor s trénerom naprieč sezónou.

Untitled-design

Tony, začnime hneď prvým jarným zápasom, ktorý nedopadol podľa Vašich predstáv. Na čom ste pracovali v tomto týždni?

Dopadol najhoršie ako mohol. Nebudeme si klamať, trápi nás to dodnes a ešte dlho bude. Mrzí nás to, ako sme prehrali. Určite v prvom rade po psychologickej stránke. Počas sezóny sme ešte neboli v takejto situácií. Z futbalovej stránky musíme pracovať na zrýchlení a zjednodušení zakladania a vedenia útoku.

Môže tento neúspech „zamávať“ s družstvom v dlhodobom horizonte?

Ťažko povedať, sezóna je dlhá. Ja verím, že nie. Táto partia, ktorú sme tu budovali niekoľko rokov sa len tak nezlomí.

imasU15

Vráťme sa dozadu, pätnástka nabehla do jesennej časti koncom augusta, s čím ste v letnej príprave zápolili a na čo bola letná príprava zameraná?

Prišli noví hráči, takže bolo treba ich etablovať do mužstva. Pomerne slušný počet chodil na tréningy, obišli nás celkom dovolenky, takže sme sa venovali veľa času spolupráci hráčov v malých skupinách a ku koncu aj hernému systému.

Ako sme už spomenuli, prvé zápasy začali už v auguste a Vaši zverenci ich zvládli s noblesou. Ako prvá prišla výhra s Jarovcami, následne ešte vyššia s Rusovcami. Prvá a jediná prehra prišla až s Modrou na konci októbra. Ako hodnotíte jeseň?

Jeseň bola skvelá, až na Modru. Dovolím si povedať, že aj herne. Modra bol jednoducho výbuch, tak ako aj tento týždeň. Prevýšili sme všetkých súperov herne. Hlavne sme mali radosť z futbalu a to je naša filozofia.

246713042_2170455459778890_8986643040529005755_n

V čom je toto družstvo silné a čo si na Vašich chalanoch najviac ceníte?

Kolektív a sebareflexia. Zlatý príklad bol pobyt v Maďarsku. Všetci boli ako jeden muž. Ďalšia super vlastnosť je ich sebareflexia, vyspelosť a slušnosť. Vždy sa viem s nimi porozprávať už v tomto veku o tom, čo sme pokazili alebo čo vieme zlepšiť.

273711210_2256686177822484_715822137514531610_n

Počas prípravného obdobia ste absolvovali zápasy v Maďarsku, ako sme už spomenuli. Aké boli Vaše očakávania pred týmito zápasmi? Prekvapili Vás chalani, že z nich vyšli víťazne?

Vedeli sme, že ideme hrať s veľkou kvalitou či Újpest alebo Barca academy. Výsledkové očakávania som nechcel mať. Skôr herné. Tie sa mi naplnili do bodky a bol som veľmi spokojný. Čo sa týka výsledkov, tie už boli len čerešničkou na torte.

3_imas

V čom malo družstvo po jeseni nedostatky? Čo bolo pre Vás v príprave dôležité zlepšiť?

Dostali sme veľmi veľa gólov a ešte viac pozahadzovali. Takže toto je určite gro vecí, na čom sme chceli pracovať.

imas-22

So svojou kategóriou ste boli na sústrední v Radave, kde ste chceli najmä utužiť kolektív, zamerali ste sa aj na systémové veci. Pretavilo sa niečo zo sústredenia aj do začatej ligy?

Bohužiaľ, zatiaľ na pár svetlých momentov v lige ešte nie. Ale v dvoch posledných prípravných zápasoch áno.

Jarná časť sezóny sa už rozbehla, na ktorý zápas sa tešíte a ktorý z nastávajúcich bude pre chalanov najväčšou výzvou?

Osobne sa teším na každý, každé ráno pred zápasom mám pocit výzvy. To majú asi všetci radi. A výzva! Výzva je pre nás každý súper. Nikoho nemožno podceniť, lopta je predsa guľatá.

imas-26

Ďakujeme za rozhovor a ponúkame Vám aj krátke video, ako naša pätnástka utužuje kolektív!

WhatsApp-Image-2022-03-29-at-18.45.15

error

Nezabudni nás sledovať aj na