Archív článkov,  Rozhovory,  U13,  Z pohľadu...

Z pohľadu trénera Masaroviča: „Vidím, že družstvo robí veľký progres!“

Ako tréner uviedol mladší žiaci v tejto sezóne na sebe neustále pracujú a posúvajú sa vpred. Pod vedením trénera Petra Masaroviča sa družstvu v zápasoch darí byť vyrovnaným súperom, častokrát chýba už len šťastie. Prečítajte si rozhovor s trénerom kategórie U13.

imasimas

Peťo, do klubu ste prišli v lete minulého roka, ako ste si s družstvom sadli?

Myslím, že veľmi dobre, nakoľko bolo družstvo po disciplinárnej stránke veľmi zanedbané. Nastavil som si hneď od začiatku tvrdší režim na chlapcov, aby si návyky zautomatizovali, čo sa mi osvedčilo.

235824804_2115491288608641_7049735608734632231_n

Po predošlom trénerovi boli chalani zvyknutí pracovať inak, ako s Vami. Na čo ste sa v lete zamerali?

Neviem ako chlapci pracovali s predošlým trénerom, ale najprv som si ich vyskúšal v pár tréningoch a musel som nastaviť tréningový proces tak, aby som vedel skĺbiť nárast fyzického fondu ako aj techniku s loptou, techniku prihrávok a v neposlednom rade aj poňatie celkovej hry.

imasu13

Jeseň bola pre trinástku vrtkavá, vo väčšine zápasov sa striedali prehry s remízami, prvá výhra prišla až v zápase s Modrou. Mohli v tých vyrovnanejších zápasoch urobiť Vaši zverenci niečo s výsledkom, alebo tomu naozaj chýbalo iba to povestné šťastie?

Na jeseň sme hrali to, na čo sme v tej chvíli mali. V 2-3 zápasoch nám chýbalo to spomenuté šťastie, ale vo väčšine prípadoch mužstvo nevládalo po fyzickej stránke.

imas13

Ako v celku hodnotíte jeseň?

S mužstvom som sa v prvom rade na jeseň zoznamoval a musel som zistiť u každého jednotlivca, na čo má fyzicky a technicky a na aký post ho treba zaradiť. Jeseň hodnotím viac ako prípravnú časť než hlavné obdobie.

DSC04473

V príprave ste odohrali zápasy napríklad s Vajnormi a Senicou. Ktorý zápas najviac posunul družstvo dopredu?

Zápas s Vajnormi bol pre chlapcov určite zaujímavejší z pohľadu techniky, taktiky, ale aj vyrovnanosti súpera voči nám. Hralo sa z jednej strany na druhú, síce nepadlo veľa gólov, ale bol to pekný futbal z oboch strán, za čo ďakujem aj súperovi za predvedený výkon.

DSC04708

Na čom sa Vám v príprave podarilo najviac zapracovať a čo ste vylepšili? Splnila príprava Vaše očakávania?

Do prípravy som išiel so zámerom zlepšiť fyzický fond čo sa týka kondície, sily a vytrvalosti.  Myslím, že príprava splnila moje očakávania v tomto smere, ale určite bude čo vylepšovať aj počas hlavného obdobia. A na tom budeme intenzívne pracovať v tréningových procesoch.

DSC04758

V prvom jarnom zápase ste opäť remizovali. Ako ste povedali, neboli ste spokojný s hrou. Nastanú nejaké zmeny v tréningovom procese? Čo budete robiť, aby družstvo hralo menej ustráchane?

Áno, s hrou som nebol vôbec spokojný, s výsledkom ale áno. Nemám čo meniť v tréningovom procese, lebo vidím, že družstvo robí veľký progres, ale v psychologickej príprave pred zápasom musím viac dbať na to, aby som ich vyhecoval k nadpriemernému výkonu.

DSC04421

Počas jari Vás ešte čaká mnoho zápasov, takže, rovnaká otázka, ako pri U15, na ktorý zápas sa tešíte a ktorý z nastávajúcich bude pre chalanov najväčšou výzvou?

My sa tešíme na každý zápas, lebo každý zápas je pre nás výzvou, čo sa týka zbieraní skúseností a hernej praxe.

WhatsApp-Image-2022-02-28-at-21.15.22

Na záver, aký je trinástka kolektív?

FC IMAS U13 je veľmi dobrý kolektív, sú zanietení pre futbal a v neposlednom rade som ich naučil pracovať na ihrisku ako team. Sú to síce ešte deti, ale neučím ich len hrať futbal, ale učím ich byť dobrými ľuďmi.

WhatsApp-Image-2022-03-01-at-17.39.14-1

 

error

Nezabudni nás sledovať aj na