Z Rače sme priniesli bod

Kategória U13 s Račou remízovala, U15-tka prehrala svoj prvý zápas

Kategória U15 odohrala dva rozdielne polčasy. V prvom polčase sme inkasovali už 4. minúte, kedy Matúš Knap prekonal nášho brankára a poslal domácich do vedenia. Odpoveď od nás prišla už v 18. minúte po strele Paťa Škereňa. Do polčasu sa nepodarilo ani jednému družstvu zvýšiť a tak sa do kabín išlo za stavu 1:1. Druhý polčas nám absolútne nevyšiel, nedržali sme sa pokynov a napriek snahe sa nám nepodarilo skórovať. Naopak, v 56. minúte sme inkasovali rozhodujúci gól a v 57. minúte prišla žltá karta pre Druzhkova. Náš zlý výkon spolu s verdiktami arbitrov prispeli ku konečnému výsledku 2:1.

O niečo lepší zápas odohrala na pôde FK Rača Bratislava kategória U13.  Hráčov Rače do vedenia dostal Taufer v šiestej minúte, ktorý následne pridal v desiatej minúte gól na 2:0. Odpoveď prišla v dvanástej minúte od Jožka Haramiu a následne nás Palko Zeman poslal do vedenia po góloch v 25. minúte a 28. minúte. V druhom polčase sa napriek bojovnosti a šanciam nepodarilo pridať góly ani udržať priaznivý výsledok, hráčovi Rače sa však podarilo prekonať nášho brankára a uzavrieť zápas výsledkom 3:3.

fcimas_fcrohožník (9)

ilustračná foto: Erika Šarudiová

FK Rača Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 2:1

Zostava (FK Rača Bratislava): Alexander Kovtun (54´), Filip Štepanovský (68´), Oliver Pázmány, Viktor Steiner, Šimon Obernauer (41´), Šimon Hudák, Andrej Janca (47´), Michal Mikuš, Adam Taufer (C), Viliam Almáši, Matúš Knap (54´)

Náhradníci (FK Rača Bratislava): Matúš Fontány (47´), Róbert Hurný (41´), Matej Mišík (54´), Matej Fabšo (54´), Ivan Verčinský (68´), Adam Ištvánffy

Góly (FK Rača Bratislava): Michal Mikuš (56´), Matúš Knap (4´)

Zostava (FC IMAS): Martin Jankovič, Tomáš Bálent (C), Evan Samuel Kilian, Alexander Machovich, Lucas Benkovský, Hugo Morice (36´), Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Miroslav Toman (50´), Tomáš Kurti, David Drahoš (60´)

Náhradníci (FC IMAS): Kristián Pavlík (36´), Šimon Zlocha (60´), Daniel Deák, Jakub Holec (50´), Richard Hlobil

Góly (FC IMAS): Patrik Škereň (18´)

Žlté karty (FC IMAS): Ivan Druzhkov (57´)

“Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Prvá pätnásťminútovka bola z našej strany dobrá, kombinačná.  Síce sme inkasovali, no hrali sme naďalej dobrý futbal a podarilo sa nám po štyroch minútach vyrovnať skóre. Po pätnástich minútach sme ale začali veľa kaziť, prestali žiť a bojovať na ihrisku. Stal sa z nás odovzdaný súper. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, robili sme všetko naopak ako sme mali. Naša hra sa nepodobala v ničom na predošlé zápasy. Súper viac chcel vyhrať, išiel si viac za tým ako my a preto pridal rozhodujúci druhý gól.”

Výsledok: 3:3

Zostava (FK Rača Bratislava): Patrik Zajko, Lucas Vajcík, Martin Žitný, Martin Kadlečík (C), Tomáš Taufer, Alexander Pitoňák, Jakub Brňák, Adam Brinza, Lukáš Kalata, Dávid Neupauer, Filip Krpelan

Náhradníci (FK Rača Bratislava): Matej Bartolčič, Peter Mášek, Oliver Thebery, Lukáš Klinko

Góly (FK Rača Bratislava): Tomáš Taufer (6´, 10´), Martin Kadlečík (53´)

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Samuel Foltýn, Juraj Haramia, Patrik Štvrtecký (C), Siniša Belay, Martin Mlynka, Hugo Michal Šíra, Jožko Haramia, Pavol Zeman, Timur Tolkačev, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Pavol Zeman (25´, 28´), Jožko Haramia (12´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Po posledných dvoch majstrovských zápasoch, ktoré sa skončili pre nás zle, sme cestovali k súperovi do Rače. S chlapcami sme sa porozprávali a povzbudili, že nič sa nedeje a aj takéto ťažké chvíle treba prekonať. Každý zápas je pre nás v tejto lige niečím novým, spoznávame súperov, ich kvalitu a spôsob hry. Pred zápasom som chlapcom povedal, aby to o čom sme sa rozprávali, aby to preniesli do našej hry. Začiatok zápasu ukázal, že to bude veľmi vyrovnaný zápas a keď sme na chvíľu prevzali iniciatívu na ihrisku, nepodarilo sa nám streliť úvodný gól, ale naopak sme inkasovali a to hneď dvakrát. Chlapcov to ale nepoložilo a bojovali ďalej. Dokázali sme streliť kontaktný gól a do konca prvého polčasu otočiť skóre v náš prospech. Cez polčas som chlapcom povedal, že musíme ďalej pokračovať v našej hre, byť trpezliví a prídu aj ďalšie góly. Dokázali sme si vypracovať ďalšie šance, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Súper po štandardnej šanci vyrovnal a aj napriek našej snahe sme už z výsledkom nespravili nič. Napriek tomu som nesmierne hrdí a musím vyzdvihnúť všetkých chlapcov za bojovnosť a odhodlanosť, pretože dali do toho všetko a aj keď boli po zápase slzy, nemajú sa za čo hanbiť a som na nich veľmi pyšní.”

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Rača patrí mužstvá, ktoré vedia hrať futbal, preto som očakával ťažký zápas. Po predošlých zlých výkonoch chalanov som očakával úplne iný prístup a výkon z našej strany. Od začiatku zápasu sme diktovali tempo hry, mali sme hernú prevahu a ohrozovali bránu súpera. Paradoxne súper po jednej našej pokazenej prihrávke dal gól. Hneď na to ich obranca odkopol loptu s hlavou dolu bez myšlienky a lopta náhodne našla súperovho útočníka, ktorý išiel sám na bránu a dal gól. Súper vyhrával 2:0, ani nevedel ako. Táto pasáž nám ukázala odvrátenú tvár futbalu. Chalani výborne zareagovali a dali hneď gól na 2:1.V ďalšom priebehu sme pokračovali v diktovaní tempa hry a boli sme ešte dominantnejší, čo vyvrcholilo dvoma gólmi Zemana. Druhý gól z voleja bol naozaj výstavný kúsok. V ďalšom priebehu sme pokračovali vo výbornom výkone a keď sa v zápase “lámal chleba” sme zahadzovali jednu gólovú šancu za druhou. Mali sme samostatné nájazdy na bránu, krásnu kombináciu na jeden dotyk, kde poslednú prihrávku pred odkrytú bránu sme nedostali do brány. Bohužiaľ, súper vycítil svoju šancu a vyrovnal tesne pred koncom na 3:3. Z celkového hľadiska musím chlapcov pochváliť a som na nich nesmierne hrdý, na ihrisku nechali všetko. Jazdili doslova po zadku a dávali do hry aj kvalitu, na niektoré kombinácie či rýchle protiútoky bola radosť pozerať. Veľmi ma potešil kolektívny výkon a nesmierna túžba ísť za víťazstvom až do poslednej sekundy a obetovať sa za svojho spoluhráča a celé mužstvo. Skvelá bola spoločná radosť chlapcov a nás tréneroch po zápase, pre takéto momentky milujem futbal. To, ako chalanov mrzelo, že nevyhrali, boli slzy v očiach.”