Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Z Ružinova s tromi bodmi

Starší žiaci zvíťazili nad Ružinovom, mladší tri body nepriviezli

Hráči odohrali náročné zápasy na pôde Ružinova. Úvod zápasu U15 patril domácim, ktorí už v 12. minúte premenili pokutový kop. Gepardi však v druhom polčase zlepšili hru a premeneným pokutovým kopom Zeman vyrovnal. Následne strelil druhý gól Toman a stav 1:2 sa nám podarilo udržať do konca zápasu.

Podobný prvý polčas bol aj pri kategórii U13. V sedemnástej minúte strelili domáci gól a do polčasu sa nám nepodarilo gól opätovať. V druhom polčase však domáci pridali ďalšie dva góly, nám sa podarilo premeniť pred koncom zápasu len jednu šancu a po strele Szepesiho sa zápas skončil výsledkom 3:1.

8

ilustračná foto: Erika Šarudiová

FC Ružinov Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 1:2

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Šimon Zlocha, Samuel Foltýn, Alexander Machovich, Filip Tóth (C), Lucas Benkovský, Jakub Chochol (60´), Miroslav Toman (67´), Bruno Sirota, Erik Zeman, David Kovár (36´)

Náhradníci (FC IMAS): Jožko Haramia (67´), Tomáš Zeman (36´), Timur Tolkačev (60´), Evan Samuel Kilian

Góly (FC IMAS): Miroslav Toman (48´), Erik Zeman (40´)

Hodnotenie trénera:

“Prvý polčas z našej strany bol rozpačitý. Kazili sme jednoduché prihrávky a dávali šancu súperovi na útoky. Súper nakopával dlhé lopty na svojich dvoch krídelníkov. V krídelných priestoroch sme im nechávali až moc priestoru. Do druhého polčasu sme urobili pár taktických úprav, začali napádať vyššie a z toho pramenili oba góly. Hráči v druhom polčase zlepšili pohyb, pridali ešte niečo naviac a tým otočili výsledok v náš prospech.”

Výsledok: 3:1

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Michal Kürti, Peter Pristach, Tobiáš Tomeček, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Lukáš Szepesi (52´)

“Ďalší zápas sme odohrali na pôde Ružinova. Posledný zápas nám ukázal, kde máme slabiny a akým chýbam sa musíme vyvarovať, aby sme boli úspešní. Chlapcom som pred zápasom povedal, aby sme nastúpili od samého začiatku plne koncentrovaní a nebáli sa hrať. Tráva bola vysoká a preto bolo dôležité, aby prihrávky boli presné a prudké. Začiatky zápasu ale bohužiaľ nevieme zachytiť, súper nás napáda a ľahko strácame loptu. Od začiatku zápasu nás domáci začali napádať, báli sme sa hrať, v niektorých momentoch sme zbytočne dlho držali loptu. Takto sme vytvárali šance pre domácich, z ktorých dokázali domáci streliť dva góly. Smerom dopredu sme sa len veľmi ťažko presadzovali a nedokázali sme vystreliť ani bránu domácich. Cez polčas som hráčom prízvukoval, že ešte nie je koniec, ale musíme sa viac hýbať a začať hrať futbal. V druhom polčase to smerom dopredu už bolo lepšie, aj keď sme strácali lopty, chlapci bojovali. Bohužiaľ, hráči medzi sebou málo komunikovali, pribúdali chyby, za čo sme boli potrestaní ďalšími dvoma gólmi. Napriek tomu sa hráči nevzdávali, dokázali sme streliť gól, ktorý chlapcov povzbudil, ale na viac to už nestačilo. Rozhodla bojovnosť a väčšia chuť po víťazstve.”

Hodnotenie asistenta trénera:

“V podobe Ružinova nás čakal ťažký zápas. Súper bol rýchly, technický a agresívny. Úvod zápasu bol plný nepresností na obidvoch stranách, z čoho bolo množstvo tvrdých osobných súbojov. Súper postupne prebral iniciatívu nad zápasom a my sme nedokázali adekvátne reagovať. Pohybovali sme sa v zlých priestoroch a nedokázali sme dlhšie podržať loptu.Prvý polčas sme prehrali 1:0 a výkon z našej strany bol veľmi zlý. Druhý polčas sme začali lepšie a začali sme si vytvárať aj šance. Rozhodujúcim momentom v zápase bol náš protiútok 4 na 1, kde náš hráč finálnu prihrávku dal na päty spoluhráčovi a z protiútoku súpera sme dostali gól na 2:0. Súper od tohto momentu začal kontrolovať priebeh zápasu a diktovať tempo. Celkový výkon z našej strany nebol dobrý, boli sme ustráchaní, nekomunikovali sme na ihrisku a veľmi nepresne prihrávali. Musíme dať hlavy hore a iba tvrdá drina je cesta.”