Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U10,  U13

Z Topoľníkov sme priviezli prvé a tretie miesto

Na turnaji sa počas víkendu zúčastnili kategórie U10 a U13

u13-topolniky

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Odohrali sme turnaj v Topoľníkoch. V skupine sme sa odohrali zápasy proti Malé Dvorníky – biely, Orechova Potôň, Veľké Kosihy. Prvý zápas proti mužstvu Veľké Kosihy sme prehrali 1:2. V zápase sme hrali bez pohybu a nasadenia. Ďalšie dva zápasy proti Malým Dvorníkom a Orechovej Potôni sme vyhrali 7:0 a 11:0. Chlapcom sme prehovorili do duše a vložili do zápasov srdce, nasadenie, kvalitu a hlavne tímovosť. V semifinálovom zápase sme vyhrali 6:3 proti mužstvu Malé Dvorníky – červený. Tento zápas bol najťažší, súper bol veľmi agresívny a doslova po nás išiel na každom metri ihriska. Vo finále sme vyhrali nad Veľkými Kosihami, s ktorými sme prehrali prvý zápas.Vo finále sme 10 minút tlačili súpera a triafali konštrukciu brány, kým sme dali prvý gól. Súper v zápätí z jednej šance vyrovnal. Nakoniec sme dali 4 góly a jasne vyhrali. Až na prvý zápas musím hráčov pochváliť. Preniesli do hry množstvo vecí, ktoré drilujeme na tréningu, ale hlavne hrali ako kolektív, povzbudzovali sa a hrali srdcom. K prvému miestu sme vyhrali ocenenie najlepší strelec turnaja Lucas Benkovský, ktorý strelil 8 gólov. Minulý týždeň vyhral Lukáš Zacharias Man najlepšieho brankára. Dva turnaje – dve individuálne ocenenia. Budem sa opakovať stále, v kategórií U13 je hráčska kvalita, ale musíme myslieť a hrať ako kolektív a nechať 100% úsilie na ihrisku a každom tréningu. Organizácia turnaja: chválim usporiadateľov za veľmi dobrú organizáciu, občerstvenie pre hráčov a nulové štartovné.”

U10

“Naše kategorie U11/U10 vycestovala dnes na mládežnický halový turnaj ” Veselá Paradajka” do městečka Topoľniky. Od 13.1. nám začala zimní příprava, kdy jsme měli na neděli 19.1. domluven triangel turnaj v TC Stupava, bohužel, sněhová kalamita nám neumožňovala odehrát venku na umělé trávě tyto zápasy a i tréninkový procesy většinou využíváme umělou trávu. Proto jsme se všichni velmi těšili na tento halový turnaj, výlet do okr. Dunajské Stredy do městečka Topoľniky. Jedna věc je těšit se a druhá zahrát první halový zápas, nemáme nastavené v hlavičkách našich fotbalistů, aby vždy a v všude hráli uvolněně a kolektivně, vždy se jedná o první zápas,” povedal o turnaji tréner Měšťan.
turnaj-U10

Zostava na turnaji: Šimunič Martin, Moravčík Dominik, Bečka Martin, Tomeček Tobiáš, Juriv Arsen, Kurti Michal, Pristach Peter, Gerči Oliver, Danihel Richard, Dvoran Michal, Jager Max Jager

1. zápas

FC IMAS – Veľké Kosihy

Výsledok: 0:3

Hodnotenie trénera Měšťana:
“Zápas, který začal s velkou nervozitou, seznamování s povrchem haly, míče a dalších nastavených pravidel. Hrálo se o mantinel z obou stran, tento systém nám absolutně nevyhovuje, ale malí gepardíci se časem zápasu adaptovali, ale už nedokázali reagovat na gólový 3 brankový odstup.”

2. zápas

FC IMAS – Holice

Výsledok: 1:0

Gól: Bečka

“Vyrovnaný zápas od začátku až do konce. Začali se objevovat naše technické a individuální schopnosti a v srdcích našich gepardíků se probudil pud fotbalisty, co chce v hale ukázat a začali si věřit jako celý tým.”

3. zápas

FC IMAS – Orechová Potôň

Gól: Danihel

“Velmi chválím výbornou atmosféru v šatně našich gepardíků a povzbuzování, hecování na poslední zápas v skupině. Většině fotbalistů si uvědomovala a sledovala tabulku vzájemných zápasů, tudíž gepardi věděli, že jen výhra nás posune do semifinále. Gepardi vstoupili do zápasu velmi zodpovědně a aktivněji, byli jsme stále před soupeřovou brankou, bohužel, nemáme sílu na sálový míč a tak střílíme slabé střely do brankáře.”

U10-Topoľníky

Semifinále

FC IMAS – Trstice

Výsledok: 0:1

“Přestávka mezi posledním zápasem v základní skupině a námi odehraným zápasem bylo cca 2 hodiny, to je velmi moc na udržení koncentrace. Naši gepardíci mě velmi milo překvapili a určitě i celou halu, kdy jsme začali hned od úvodu zápasu dominovat a byli jsme lepším týmem na hřišti. Nebáli jsme se “přerostlých” obránců, chodili jsme tvrdě do soubojů, snažili se kombinovat a několikrát jsme ohrozili soupeřovu branku. Pár minut před koncem zápasu využil soupeř našich 5 sekund nepozornosti a potrestal jediným gólem, který nás posunul o boj o 3-4 místo.”

Zápas o 3 místo

Výsledok: 2:1

Góly: Juriv, Bečka

“Hned po zápase z semifinále jsme po 10 minutách hráli zápas o 3 místo. Hráli jsme proti mužstvu, které nás v základní skupině hned první zápas porazilo. Naši gepardi byli tak sami-sebou na motivovaný, že udělali všechno proto, aby porazili soupeře. Z naší strany se hrála aktivní hra do předu a samozřejmě hráči obětovali k obraňování… Počas zápasu jsme  odskočili od soupeře o 2 góly, ale v posledních minutách soupeř snížil a snažil se o vyrovnávající gól do posledních minut. Konec zápasu jsme zvládli a mohli si dnes převzít pohár 3. místo. Pro mě jako trenéra je důležité, že se náš tým každým zápasem fotbalově zvedal, nevzdávali se do posledních minut a ukazoval naše kvality a vzájemně se počas přestávek podporovali, velmi kvalitní výkon dnes absolvoval v bráně Martin Šimunič.”

“Osobně velmi chválím organizaci celého turnaje, počas “velké přestávky” bylo možno využít hodně možností na odpočinek – šatny, tribuna, čerstvý vzduch venku. Bývalá profesionální házenkářská hala byl dnes součástí krásného halového turnaje pro kateg. U11 a určite to byl velmi krásný nedělní fotbalový zážitek pro všechny zúčastněných,” dodal na záver Měšťan.