Žiaci zdolali Vrakuňu

Hráči U15 a U13 zvíťazili na domácej pôde 3:0 a 6:1

Hráči U15 sa dostali do vedenia v úvode prvého polčasu po strele Ivana Druzhkova. Napriek vedeniu sa im už v prvom polčase nepodarilo streliť gól. Vyslovenú šancu mali v 14. minúte, kedy nepremenili pokutový kop. V druhom polčase svoj náskok zvýšili opäť po strele Druzhkova a zápas zavŕšil strelou na 3:0 Daniel Deák.

Hráči U13 sa museli od začiatku doťahovať na súpera. Už vo štvrtej minúte inkasovali gól, na ktorý odpovedali až v ôsmej minúte. Do vedenia dostal gepardov súperov hráč Smolarík po strelení vlastného gólu. V druhom polčase už trinástka súpera k ničomu nepustila. Najprv zvýšil premeneným pokutovým kopom Benkovský, následne pridal dva góly Timur Tolkačev a zápas zavŕšil gólom na 6:1 opäť Lucas Benkovský.

fcimas_nmšk1922bratislava

ilustračná foto: Erika Šarudiová

FC IMAS – ŠK Vrakuňa Bratislava

Výsledok: 3:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Kristián Pavlík, Alexander Machovich, Šimon Zlocha, Patrik Škereň (C), Miroslav Toman, Tomáš Kurti, Jakub Holec (53´), David Drahoš (56´), Tomáš Bálent (48´), Ivan Druzhkov

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák (48´), Evan Samuel Kilian (53´), Martin Jankovič (56´)

Góly (FC IMAS): Ivan Druzhkov (8´, 50´), Daniel Deák (67´)

Zostava (ŠK Vrakuňa Bratislava): Samuel Comorek, Marko Mitošinka, Timon Falb, Matúš Sopko (C), Adam Barnáš, Luciano Depperu, Dominik Cseri, Hugo Platek (53´), Tadeaš Barila, Andrej Sečanský, Daniel Czaja (44´)

Náhradníci (ŠK Vrakuňa Bratislava): Lukáš Čerňanský (44´), Dávid Kalmár (53´)

“Od začiatku zápasu sme sa vôbec nechytili. Opäť to bol prvo-polčasový výkon ako proti Rusovciam. Množstvo nepresností, neochota behať sa len kopili na seba. Síce sme strelili prvý gól, no treba povedať, že s obrovským šťastím po trme-vrme v päťke hostí, keď sa nám podarilo, až na 5. pokus streliť loptu do brány. Náš zlý výkon v prvom polčase skompletizovala zahodená penalta. Súper prvý polčas žil viac na ihrisku viac bojoval ako my. Ak by premenil šance, zaslúžene by vyhrával. Druhý polčas sa mierne zlepšil, ale i napriek tomu sme veľmi nespokojní spolu s trénerom. Hlavne od kľúčových a starších hráčoch sa čaká omnoho viac. Bohužiaľ, na ihrisku nebol nikto líder, ktorý by pozdvihol mužstvo. Jediný, s kým môžeme byť spokojní, je brankár Hlobil, ktorý nás niekoľkokrát podržal, udržal čisté konto a mierne oživenie hry, ktoré so sebou priniesli náhradníci.”

fcimas_nmšk1922bratislava-(

Výsledok: 6:1

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Samuel Foltýn, David Kovár, Juraj Haramia, Patrik Štvrtecký (C), Siniša Belay, Lucas Benkovský, Jožko Haramia, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica (31´), Jakub Měšťan (31´)

Náhradníci (FC IMAS): Samuel Holec, Pavol Zeman (31´), Timur Tolkačev (31´)

Góly (FC IMAS): Siniša Belay (8´), Lucas Benkovský (32´, 56´), Timur Tolkačev (45´, 46´)

Zostava (ŠK Vrakuňa Bratislava): Lukáš Szép, Marián Boldiš, Michael Rothbauer (C), Jakub Chomiszak, Adrián Ašványi, Sebastián Greschner, Jakub Gretsch (´), Ryan Krištofič, Samuel Smolarík  (´), Rastik Ondera, Alexander Smatana

Náhradníci (ŠK Vrakuňa Bratislava): Juraj Gretsch (´), Walter Werber (´)

Góly (ŠK Vrakuňa Bratislava): Michael Rothbauer  (4´), Samuel Smolarík (16´ – vlastný gól)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Zápas proti Vrakuni bol posledným domácim zápasom. Napriek tomu, že sme hrali so súperom, ktorý je v spodnej časti tabuľky, bol tento zápas z hľadiska našich výkonov jedným z najslabších. Chlapci sa uspokojili s tým, že posledné zápasy sme vyhrali a do zápasu tak vstúpili flegmatickejšie, nedodržiavali pokyny, ktoré sme im pred zápasom dali. Chlapci robili, čo chceli, namiesto toho, čo mali. Z taktickej stránky to bolo veľmi zlé, zahodili sme šance a nevedeli sme ich pretaviť na góly. Neskôr prišlo k prestriedeniu, škoda, že sme nemali viac hráčov, pretože hráči nepodávajú v zápasoch také výkony, ako by sme si predstavovali. Opäť sa v zápase potvrdilo: “Nedáš, dostaneš!” Súper sa dostal do vedenia, nám sa však podarilo vyrovnať a potom sa ujať vedenia. Cez polčas som opäť prízvukoval pokyny, čo majú robiť, no druhý polčas bol rovnaký, ako prvý. Nepremenené šance, nedodržiavanie pokynov… Nie je možné, aby dvaja hráči išli na 150% a zvyšní na ľahkých 25%. V druhom polčase sa nám podarilo ešte zvýšiť náskok, no výsledok v tomto prípade nie je podstatný. Tento zápas jednoznačne hodnotím ako najslabším jesennej časti sezóny.”

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Odohrali sme zápas so súperom, ktorý je kvalitou slabší. V prvom polčase sme zbytočne súpera pustili do zakončenia, čo bolo spôsobené našou zlou komunikáciou, hlavne v obrannej trojčlennej formácii. Neskôr sme začali dobre kombinovať, po jednoduchých kombináciách na dva dotyky a zapojení krajných hráčov sme sa postupne dostali do výborných príležitostí, ktoré neboli zakončené gólmi. Celkovo sme v zápase mali veľké množstvo šancí, ale častokrát sme trafili buď konštrukciu brány, alebo sme nechali predviesť sa súperovho brankára. Druhý polčas sme pridali ďalšie góly a zápas ľahko zvládli, ale skóre mohlo byť podstatne vyššie, nakoľko naši útočníci mali množstvo gólových šancí. Za pozitívum zápasu by som uviedol výkon Lucasa Benkovského, ktorý mal vysoký akčný rádius po celom ihrisku, odohral veľké množstvo lôpt a výborne bol aj v obrannej fáze hry. Úctyhodné boli aj kombinácie so založením od brankára na dva dotyky. Negatívum bolo zle riešenie situácií, najmä krajných obrancov a nedostatočná komunikácia v kritických herných priestoroch ihriska, kde sme zbytočne strácali lopty a súpera púšťali do zakončenia. Celkovo sme zápas zvládli, máme tri body, čo je dôležité.”