Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Žiacke duely so Sencom

Kategória U15 vyhrala zápas po góle Erika Zemana, U13 prehrala 1:7

Obe kategórie čakali náročné zápasy. O gól starších žiakov sa Zeman postaral pred koncom prvého polčasu a stav sa im podarilo udržať až do konca, čím zabezpečili zisk ďalších troch bodov. Mladší žiaci mali so súperom problémy. Od úvodu sa súper chopil zápasu a v prvom polčase nám vsietil štyri góly. V druhom polčas pridal tri, gepardom sa podarilo streliť len jeden gól po strele Haramiu.

1_imas-2

FC IMAS – MŠK Senec

Výsledok: 1:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, Alexander Machovich, Šimon Zlocha (10´), Filip Tóth (C), Lucas Benkovský (65´), Bruno Sirota (24´), Patrik Štvrtecký (58´), Miroslav Toman, Erik Zeman

Náhradníci (FC IMAS): Jakub Chochol (10´), Tomáš Zeman (65´), David Kovár (24´), Jožko Haramia (58´)

Góly (FC IMAS): Erik Zeman (32´)

Hodnotenie trénera:
“Vedeli sme od začiatku, že nás čaká náročný súper, ktorý má vyhliadky na prvú ligu. Zápas začal pre nás prakticky zle. V prvej minúte sa nám zranil hráč a ešte k tomu sme darovali súperovi priamy kop z veľmi dobrej pozície. Našťastie to nedopadlo gólom. Prvých 15 minút súper mal viac z hry. Ľahko získaval lopty po našich stratách a slabej bojovnosti. Od polovici druhého polčasu sa hra začala vyrovnávať. Dostali sme sa aj do šancí, jednu z nich sme premenili. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme pridať. Začali sme dobre, využívali sme rýchle protiútoky a taktiež nám vychádzalo dostupovanie a presúvanie. Naskytli sa nám aj šance, no nepremenili sme ich. Postupom času sme sa ale zbytočne zatlačili dozadu. Súper mal viac priestoru na našej polovici. Posledných pár minút sme boli prakticky zatlačený pred naším pokutovým územím. Aj keď už dochádzali sily po ťažkom dvojzápase a ozývali sa niektorým hráčom zranenia, chalani to nevzdali a vybojovali si veľmi cenné víťazstvo nad ťažkým súperom.”

2_imas-1

Výsledok: 1:7

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Matej Chmelík, Boris Šimkovič, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Juraj Haramia (47´)

“V priebehu pár dní bol pred nami ďalší majstrovský zápas proti súperovi zo Senca. Predzápasový tréning sme zamerali na zakončenie. Strieľame málo gólov a potrebujeme zvýšiť našu efektivitu. Chlapci boli nabudení a vstupovali do zápasu odhodlaní dať do zápasu všetko. Začiatok zápasu bol opatrný, súper dobre bránil. Chlapci sa snažili kombinovať, ale nevedeli sme sa presadiť v súbojoch 1:1. Aj napriek našej snahe chlapci spravili pár chýb, za ktoré sme boli potrestaní. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý a napriek našej snahe sme inkasovali ďalšie góly. Cez polčas som chlapcom povedal, že futbal vieme hrať, ale nesmieme sa báť. Do druhého polčasu na ihrisko vstúpilo úplne iné mužstvo, podarilo sa nám streliť gól a výkon bol diametrálne odlišný oproti prvému polčasu. Napriek prehre musím chlapcov pochváliť za druhý polčas. Sami sebe ukázali, že na to majú, len je potreba neustále na sebe pracovať v tréningovom procese.”