Žiakov zdolal Rohožník

Víkend priniesol aj majstrovské zápasy žiackych kategórii. Na domácej pôde sa proti FC IMAS postavili hráči FC Rohožník.

Starší žiaci FC Rohožník sa v zápase dostali do vedenia, keď nám v ôsmej minúte strelil gól Michal Blanárik, na ktorý mu v 27. minúte odpovedal gólom Juraj Mesároš. Súper však nenechal nič na náhodu a po góle z hry a štandardnej situácie sa do kabín odchádzalo polčasovým výsledkom 1:3. Aj druhého polčasu sa chopili hostia, ktorých náskok zvýšil hetrikom Zdeno Švanda. Na konci zápasu sa ešte po strele nášho Patrika Škereňa ocitla lopta v bráne súpera a zápas sa ukončil stavom 2:6.

V zápase mladších žiakov sme sa naopak dostali do vedenia my hneď v štvrtej minúte gólom Juraja Haramia, po ktorom nasledoval gól Šimona Zlochu na 2:0. Následne sme inkasovali góly od hráča Filipa Hurbana a Filipa Tótha. Vlastným gólom v 21. minúte sme dopomohli k polčasovému výsledku 2:3. Začiatok druhého polčasu nám priniesol žltú kartu pre Šimona Zlochu. Po nepremenenom pokutovom kope hostí prišiel gól z hry od FC Rohožník. Posledný gól zápasu sme strelili v 55. minúte a po odpískaní 60. minúty bol konečný stav zápasu 3:4.

imas (1)

FC IMAS – FC Rohožník

Výsledok: 2:6

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Tomáš Bálent, Denis Maroš, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš, Ivan Druzhkov (25´), Patrik Škereň, Filip Didek, Tobias Hoffer, Daniel Deák

Náhradníci (FC IMAS): David Drahoš (25´), Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): Juraj Mesároš (27´), Patrik Škereň (69´)

Zostava (FC Rohožník): Martin Jankovič, Zdenko Angermayer (C), David Maruna (53´), Michal Blanárik, Matúš Varmuža, Zdeno Švanda (49´), Timon Buchbauer, David Maráček, Kristián Pavlík, Sandra Seličová (49´), Jakub Čulen

Náhradníci (FC Rohožník): Nikoleta Fáberová (49´), Tomáš Ferik (49´), Mário Zajac, Vanda Kuračková (53´)

Góly (FC Rohožník): 3 Zdeno Švanda (42´, 47´, 49´), 2 Michal Blanárik (8´, 35´), David Maruna (31´)

“Do zápasu sme vkročili pripravení a správne namotivovaní na prvý zápas. V prvom polčase od začiatku sme mali väčšinu času loptu na kopačkách. Gólové šance sme si vytvárali hneď od prvej minúty, len sme ich zahadzovali jednu za druhou. Na prvý gól, ktorý sme dostali sme zareagovali pekným gólom spoza 16-tky. Druhý gól sme inkasovali po zlej rozohrávke pred naším pokutovým územím a tretí gól z priameho kopu. Chalani sa ale nezlomili, stále kontrolovali loptu a snažili sa o zakončovanie. Žiaľ, mali obrovskú smolu, nepadalo im to tam a súper udrel v druhom polčase ešte 3-krát po rýchlej priamočiarej akcii jedného hráča. V poslednej minúte sme po akcii Patrik Škereňa skorigovali výsledok na 2:6. Škoda zahodených šancí, chalani si uvedomovali, čo všetko zahodili a ako stratili zápas, ktorý mali vyhrať. Súper bol efektívny, keď dal zo 6 striel 6 gólov. Súperovi gratulujem. My musíme naďalej na sebe pracovať.”

Výsledok: 3:4

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Šimon Zlocha (C), Artur Procházka, David Kovár, Lucas Benkovský, Simon Nedeliak, Martin Mlynka, Jožko Haramia, Juraj Haramia

Góly (FC IMAS): Richard Hlobil (vlastný gól 21´), Šimon Zlocha (10´), David Kovár (55´), Juraj Haramia (4´)

Žlté karty (FC IMAS): Šimon Zlocha (C) (36´)

Zostava (FC Rohožník): Marián Rybecký, Dušan Panenka, Tomáš Škrha, Vanesa Poláková, Filip Lovíšek, Filip Tóth (C), Imrich Mihalics, Boris Orgoň, Filip Hurban

Góly (FC Rohožník): Filip Lovíšek (39´), Filip Tóth (23´), Filip Hurban (11´)

Hodnotenie trénera Hladkého:

“Chlapci začali zápas skvele. V úvodných desiatich minútach si vypracovali hneď tri gólové šance, z ktorých dve premenili a ujali sa vedenia 2:0. Rýchle vedenie ale nedokázali z ďalších šancí navýšiť. Naopak, súper ešte do polčasu tromi gólmi otočil na 2:3. V druhom polčase chlapci bojovali, čo im sily stačili, ale proti fyzicky vyspelejších hráčom a hráčkam z Rohožníka to nestačilo a zápas sa skončil našou prehrou 3:4. Chlapcom patrí veľká vďaka za bojovnosť a nasadenie. Tento zápas im zase dodal cenné skúsenosti do ďalších zápasov.”