Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17

Žilavý po zápase: “Vďaka chlapcom, že nepodľahli tlaku!”

Hráči U17 na ihrisku v Stupave privítali družstvo z Jaroviec

Ako sa predpokladalo, anglický týždeň sa hráčom začal vypätým zápasom. Dorastenci sa však nezľakli a zápasu sa chopili hneď od začiatku. Do vedenia sa dostali po góle Zemana v ôsmej minúte, do polčasu sa napriek snahe už nepodarilo streliť ďalší gól. Zvýšiť sa podarilo Zemanovi až v druhom polčase. Hostia ešte v závere stretnutia využili chybu domácich, dostali sa za obranu IMASu a zápas sa tak skončil výsledkom 2:1.

imasimas

FC IMAS – TJ Jarovce Bratislava

Výsledok: 2:1

Zostava: Richard Hlobil, Filip Tóth, Evan Samuel Kilian, Lukáš Kaniansky, David Drahoš (C), Samuel Foltýn, Marcus Had, Marek Magula (68′), Róbert Galba, Maximilián Magáth (77′), Erik Zeman

Náhradníci: Jakub Drahoš (68′), Daniel Deák (77′)

Góly: 8′ Erik Zeman, 53′ Erik Zeman

Žlté karty: Marek Magula (59′)

Hodnotenie trénera Žilavého:

“Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Od prvej minúty to bol z našej strany veľmi dobrý výkon, kombinovali sme, tlačili sa pred bránku súpera, čo nám aj v 8. minúte prinieslo vytúžený gól. Až do 20. minúty nám všetko vychádzalo, potom prišiel malý incident s hosťujúcim hráčom. Od tej chvíle sa nám nič nedarilo, ani prihrávky, len sme naháňali súperových hráčov a zbytočne nakopávali lopty. Nedokázali sme prihrávky na svojich kopačkách udržať. Našťastie nám dobre fungovala defenzíva a do kabíny po prvom polčase sme odchádzali s jednogólovým vedením. Druhý polčas sme zvládli, súpera sme držali ďaleko od našej bránky, nič sme im nedovolili. V 53. minúte sa presadil náš skvelý zakončovateľ Erik a bolo 2:0. Do veľkej šance sa dostal aj Maxo, ale trafil len stojaceho brankára. Čím viac sa blížil záver stretnutia, tým viac sa tím súpera stával nervóznejším. Po našej chybe sa im v 73. minúte podarilo znížiť na jednogólový rozdiel, ale stále sme sa nevzdali a zápas sme dotiahli do úspešného konca. Veľká vďaka chlapcom, že nepodľahli tlaku od súperových hráčov a divákom hostí, že sa bavili len futbalom. ĎAKUJEM.”