Archív článkov,  Rozhovory,  U10,  U13,  U15,  U17,  Z pohľadu...

Zimné sústredenie z pohľadu head coacha

Kategórie U17, U15, U13 a U10 absolvovali zimné sústredenie v Brezovej pod Bradlom

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-1

V rámci zimnej prípravy absolvovali 4 kategórie FC IMAS zimné sústredenie: “Sústredenie vnímam vo všeobecnosti veľmi pozitívne. Zmena prostredia (psychohygiena), spoločné trávenie času (interakcia), viacfázový tréning (špecializácia a špecifikácia) sú len jedny z veľa pozitív. Pred tréningom, počas či po tréningu nemajú tréneri dostatok času na interakciu s hráčmi, ale aj hráči navzájom, takisto absentujú viacfázové tréningy. Práve na sústredeniach je čas na neformálne rozhovory s hráčmi, spoločne sa zasmiať, vypočuť si jeden druhého, robiť veci spoločne a prehlbovať kolektív. Viacfázové tréningy dávajú priestor na zlepšovanie všeobecných pohybových schopností, koordinácie, individuálnych herných činností jednotlivca z hľadiska kvantity (objem, počet opakovaní) a kvality (korekcia, fáza automatizácie),” povedal o sústredení tréner Tomáš Hančík.

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-2

Počas sústredenie čakal na kategórie U17, U15, U13 ranný výbeh, zatiaľ čo U10 mala rozcvičku vnútri, nasledovali raňajky. K športovému harmonogramu dodal ďalej Hančík: “Od 9:00 do 10:30 absolvovali hráči prvý tréning. O 12:00 bol obed, po obede bol oddychový režim. Od 14:00 do 17:00 nasledoval druhý tréning. Po druhom tréningu bol oddychový režim. O 18:30 bola večera.” V rámci relaxácie absolvovala každá kategória regeneráciu (vírivka, sauna) a súčasťou večerného oddychu bolo aj premietanie filmu. Kategória U13 odohrala počas sústredenia prípravný zápas. “V každej kategórií museli tréneri povinne absolvovať individuálne rozhovory s hráčmi,” dodal k aktivitám počas sústredenie Hančík.

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-

Vzhľadom na to, že na sústredení boli kategórie rôznych vekových úrovní, zaujímalo nás, aká záťaž bola zvolená, na čo head coach povedal: “Každá kategória má svoje špecifiká. Pri najnižších kategóriách nesmie chýbať súťažný motivačný faktor a učenie formou hry. Pri kategóriách U10 a U13 bol v popredí tréning zameraný na zlepšovanie všeobecných pohybových schopností, koordinácie, individuálne herné činnosti jednotlivca, herných situácií 1v1, 2v1, 2v2, 3v2, 3v3. Pri kategóriách U15 bol v popredí kondičný tréning v aeróbnom pásme a aeróbno-anaeróbnom pásme. Pri U17 bol v popredí kondičný tréning v prevažujúcom anaeróbnom pásme. Pri pohybových zručnostiach sa zamerali na špecifickú koordináciu. Z hľadiska techniky a taktiky to bolo zdokonaľovanie herných činností jednotlivca (individuálne, reťazce herných činností jednotlivca), herných kombinácií. Pri kategórií U17 to bolo aj zdokonaľovanie herného systému. V tréningu brankárov sa tréner brankárov zameral na nácvik a zdokonaľovanie herných činností brankára. V kondičnom tréningu na výbušnosť a vytrvalosť v sile.”

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-4

Počas sústredenia privítala trinástka na ihrisku v Brezovej pod Bradlom družstvo Spartak Myjava. Napriek vzájomným súbojom a snahe na oboch stranách sa ani jednému aktérovi nepodarilo streliť víťazný gól, zápas sa tak skončil výsledkom 0:0. V zápase si však gepardi počínali veľmi dobre a zápas bol na vysokej úrovni, z hráčov sálala dravosť a chuť hrať. Stretnutie tréner Hančík zhodnotil slovami: “Zápas hodnotím z viacerých pohľadov. Naša kategória U13 hráva zápasy na menšom ihrisku s nižším počtom hráčov. Odohrali sme zápas s prvoligovou Myjavou. Naši hráči sa veľmi rýchlo adaptovali na rozličné podmienky a predviedli veľmi dobrý výkon. V zápase sme jasne udávali rytmus hry. Medzi pozitíva považujem: vysoké nasadenie, rýchly opätovný zisk lopty, zakladanie útoku, vedenie útoku cez rýchle kombinácie na jeden – dva dotyky, zmena ťažiska hry, situácie 1v1 v krajných vertikálach, vytváranie gólových šancí. Negatíva v hre boli: hra jednotlivých formácií (blokov) z hľadiska priestorového vnímania hry- presúvanie do ťažiska hry, obsadzovanie súperových hráčov po výmene miesta a nepremieňanie gólových šancí. Škoda nepremenených šancí a výsledku 0:0, ale dôležitá je pomerne vysoká kvalita hry, ktorú naši hráči vložili do tohto zápasu.”

zápas_imas_myjava

“Sústredenie hodnotím veľmi pozitívne. Klub ako taký bol spolu na jednom mieste, v peknom horskom prostredí s veľmi dobrými tréningovými podmienkami. Hráči sa zlepšili v technickej, taktickej, technicko-taktickej stránke, kondičnej a hernej. Hráči absolvovali vyššiu záťaž, na ktorú nie sú zvyknutí, ale ich nasadenie bolo dobré a prejavili vysoké morálno-vôľové vlastnosti. Som veľmi rád, že sme absolvovali toto sústredenie a určite budeme pokračovať v tejto tradícii. V neposlednom rade sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa postarali a pripravili chlapcom, ale aj nám trénerom, adekvátne podmienky, aby sme sa mohli sústrediť len na tréning a to: technickému riaditeľovi, PR manažérke, kuchárkam, všetkým trénerom a rodičom detí. Vám všetkým patrí veľké ĎAKUJEM,” povedal na záver k sústredeniu head coach Tomáš Hančík.

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-5

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-6

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-7

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-8

Zimné-sústredenie-FC-IMAS-9

autor: Erika Šarudiová
foto: Erika Šarudiová
error

Nezabudni nás sledovať aj na